THE 3 TENORS

THE 3 TENORS – MULTIMEDIALNA WŁOSKA GALA OPEROWA

Listopadowa polska jesień jest często szara i przygnębiająca. Dlaczego więc nie ocieplić jej sycylijskim słońcem, gorącym temperamentem włoskich artystów i żarem emocji płynących z dźwięków arii operowych?
 
Wszystko to niesie bowiem ze sobą wyjątkowy koncert "The 3 Tenors", w którym na deskach polskiej sceny wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha, będący godnymi następcami sławnych operowych mistrzów: Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego.

Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej ( "Maestosa Opera da Camera di Roma"), tenorzy przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak „Tosca”, „Traviata, „Rigletto” czy „Turandot", niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento” i wreszcie pełne emocji ludowe melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania „Czterech pór roku” wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego. 

A wszystko to w otoczeniu wyjątkowych wizualizacji multimedialnych.
 
Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy!

W koncercie wystąpią:

Adriano Gentili – urodzony w Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach „Ibla Grand Prize” (2009) oraz „Primo Palcoscenico” (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim. Jego kolejne role to: Fernando (Così fan tutte), Don Ottavio (Don Giovanni), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Rodolfo (La Boheme), Książę Mantui (Rigoletto) w Teatrze Valle w Rzymie.
Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze Shardana E.  Porrina w auli Akademii Muzycznej św. Cecylii w Rzymie. W operze "il Ritmo e il Respiro" A. Taggea po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista.

Pierluigi Paulucci – urodzony w Rzymie. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Jego najważniejsze role: Gastone i Giuseppe (Traviata), Książe Yamadori (Madame Butterfly), Posłaniec (Aida), Maese Pedro (Retablo de Maese Pedro), Alexander Nevskij Siergieja Prokofjewa, Latający Holender Wagnera, Alfredo (Traviata).
Antonio Cantate – urodzony na Sycylii. Wykształcenie muzyczne zdobywał na uczelniach we Włoszech i w Szwecji, kształcąc się pod kierunkiem m.in. Nazareno Antinori, Nicola Martinucci, czy Carlo Bergonzi. Jego najważniejsze role: Kalaf (Turandot), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Ismaele (Nabucco), Mario Cavaradossi (Tosca).


Maestosa Opera da Camera di Roma – założona w Rzymie orkiestra kameralna, składająca się z wybitnych wirtuozów instrumentalnych pochodzących z całego świata.

Produkcja:
Francesco Colonelli
PRESTIGE CONCERTS Ltd

 „THE 3 TENORS” to:
● muzyka tylko na żywo!
● włoski temperament
● włoscy tenorzy
● włoska orkiestra kameralna
● popowy band
● wirtuozi instrumentalni
● multimedia
● unikalne włoskie brzmienie
● prawie 2 godziny fantastycznej rozrywki
● międzynarodowa obsada
● niezapomniane artystyczne doznania

PROGRAM

1. “Lato” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
2. “Il lamento di federico” z opery “L'arlesiana”, F.Cilea
3. “Una furtiva lagrima” z opery “L'elisir d'amore”, G. Donizetti
4. “La donna è mobile” z opery “Rigoletto”, G. Verdi
5. „E lucevan le stele” z opery „Tosca”, G.Puccini
6. „Nessun dorma” z opery „Turandot”, G. Puccini
7. “Wiosna” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
8.  “Mattinata”, pieśń neapolitańska, R. Leoncavalo
9. “Torna e Sorrento”, pieśń neapolitańska, E. de Curtis
10. „O sole mio” - pieśń neapolitańska, E. di Capua
11. “Adagio”, T. Albinioni,
12. “Mamma”, pieśń neapolitańska, C. Bixio
13. “Jesień” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
14. “Intermezzo” z opery “Cavalleria Rusticana”, P. Mascagni
15. „Libiamo ne’lieti calici” z opery “Traviata” G. Verdi
16. „Vesti la giubba” z opery „Pagliacci”, R. Leoncavalo
17. „Che gelida manina” z opery „La boheme”, G.Puccini
18. “Zima” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
19. „Core n’grato” - pieśń neapolitańska, S. Cardillo
20. „Granada”, pieśń meksykaska, A. Lara

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie koncertu.

Top