Dillon

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS 2019
Dillon

Data: 13 listopada 2019
Miejsce: Kinoteatr Rialto Katowice

Bilety

Środa
13
Lis 2019
19:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Dillon
Kinoteatr Rialto

Katowice

Opis wydarzenia

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS

DILLON

„Jej śpiew jest niewiarygodnie perfekcyjny, a co najważniejsze, bardzo szczery. Ona ma to coś, lubię ją za to. Na pewno ma przed sobą świetlaną przyszłość” – DJ Koze

Dominique Dillon de Byington to złote dziecko alternatywnego popu. Miała zaledwie 19 lat, kiedy nagrała swoje pierwsze piosenki na głos i fortepian – Tip Tapping czy Thirteen Thirtyfive. Utwory zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy na kanale Youtube, co otworzyło artystce drogę do profesjonalnej kariery.

Przyczyną tak błyskotliwego sukcesu Dillon jest przede wszystkim jej wyraźny, nieco ekscentryczny i dziecięcy głos, porównywany przez krytyków do Kate Bush i Björk. Nie stroni od popowej wokalizy – niemiecki magazyn „Musikexpress” określił jej utwory mianem chanson-pop – której towarzyszy również inspiracja R&B i oszczędne, niekiedy hipnotyzujące elektroniczne tło. Całość sprawdza się szczególnie podczas koncertów na żywo, których Dillon ma za sobą tysiące.

Artystka urodziła się w Brazylii, ale jako dziecko wyemigrowała z mamą do niemieckiej Kolonii, gdzie ukończyła anglojęzyczną szkołę. Po swoich internetowych sukcesach wydała pierwszy singiel i dołączyła do zespołu Jolly Goods, któremu towarzyszyła podczas pierwszej trasy koncertowej. W tym samym czasie przeprowadziła się do artystycznego Berlina, gdzie nagrała dla słynnego elektronicznego labelu BPitch Control swój debiutancki album „This Silence Kills”, w międzyczasie studiując fotografię. Dziś na koncie ma już cztery albumy, a w maju ukazała się jej najnowsza EP-ka zatytułowana” When breathing feels like drowning”.

Pokaż na mapie

Top