Jacek Rykała - Mleczarnia

Jacek Rykała - Mleczarnia

Data: 9 października 2020
Miejsce: Teatr Bez Sceny Katowice

Bilety

Piątek
9
Paź 2020
20:00
Jacek Rykała - Mleczarnia
Teatr Bez Sceny

Katowice

Opis wydarzenia

Jacek Rykała „Mleczarnia”   Tragikomedia / reż. Jacek Rykała Obsada: Andrzej Dopierała, Aleksandra Fielek, Wiesław Sławik

Miejsce pokazu: Teatr Bez Sceny, ul. 3 Maja 11a, 40-096 Katowice

Bilety: Normalny 50 zł, ulgowy 30 zł (ulgowy dotyczy posiadaczy Katowickiej i Chorzowskiej Karty Aktywnego Seniora oraz studentów i uczniów).

Informacja o spektaklu:

Przebojowa, osnuta na autentycznych wspomnieniach, tragikomedia Jacka Rykały reżyserowana przez autora, w przestrzeni Siedziby Teatru Bez Sceny nabiera nowych znaczeń.

Pisany dosadnym językiem zapis spotkania w izbie wytrzeźwień dwóch mężczyzn – dawnych przyjaciół – nieodparcie śmieszy, a jednocześnie stwarza okazję do refleksji o przemijaniu i sensie życia. Andrzejka (Andrzej Dopierała) i Mareczka (Wiesław Sławik) łączy nie tylko skłonność do alkoholu, ale także wspólnie przeżyta młodość, a przede wszystkim kobieta, którą obaj kochali, wspólna wielka miłość ich życia.

W nocnej rozmowie, prowadzonej po 30 latach, ożywają nieistniejące już miejsca, wracają anegdoty i historie. Inteligentny i dowcipny tekst daje aktorom okazję do stworzenia wyrazistych i niezapomnianych kreacji.

Pokaż na mapie

Top