Blues Super Trio

Blues Super Trio

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Blues Super Trio: Urny - Tioskow – Wierzcholski

godz.: 17:00 – Spotkanie z Artystami (warsztaty) WSTĘP DARMOWY

godz.:19:00 – Koncert

 

 Trzech weteranów polskiego bluesa i rocka połączyło siły w nowym akustycznym projekcie jakiego wcześniej u nas nie było:
* Andrzej Urny - gitarzysta w zespołach Perfect, Dżem, Krzak i wielu innych. Jest współautorem kilku przebojów Dżemu.
* Jarek Tioskow - gitarzysta i współzałożyciel kultowej grupy Kasa Chorych
* Sławek Wierzcholski - mistrz harmonijki, lider grupy Nocna Zmiana Bluesa
     Wszyscy trzej grają na akustycznych gitarach i śpiewają harmonizując głosy niczym Crosby, Stills & Nash.  W repertuarze utwory znane z dorobku Nocnej Zmiany Bluesa i Kasy Chorych oraz garść blues / folkowych evergreenów.
 Wszyscy trzej grają na gitarach akustycznych,  szczególnie efektownie techniką slide (również Wierzcholski) choć oczywiście przede wszystkim czaruje harmonijką ustną.
 Nostalgia, folk / bluesowy klimat ale przede wszystkim energia i wirtuozeria w wykonaniu legend polskiej sceny muzycznej.

     "Choć wszyscy trzej jesteśmy w zbliżonym wieku to Andrzej i Jarek zaczęli swoją przygodę z muzyką znacznie wcześniej niż ja. Po raz pierwszy usłyszałem Kasę Chorych już jako licealista. Grali przed "Dworem Artusa" i wydawało mi się, że słyszę najbardziej poruszającą muzykę w życiu! Jarek grał techniką slide - po raz pierwszy wówczas usłyszałem na żywo ten sposób gry. Andrzej Urny, jeszcze zanim zdobył rozgłos jako gitarzysta Perfectu przejeżdżał do Torunia, gdzie klubie "Imperial" grał w duecie z Janem Janowskim .  Andrzej grał na harmonijce "Room to Move" Johna Mayalla nie gorzej niż autor!
 Teraz, po latach czuje wręcz wzruszenie, że mogę grać jak równy z równym w trio z tymi starymi końmi!"
Sławek Wierzcholski

Pokaż na mapie

; Top