Czy potrafisz wydobywać w ziemi moje sny?

Festiwal Ars Cameralis 2018
Czy potrafisz wydobywać w ziemi moje sny?

Data: 16 listopada 2018
Miejsce: Miejscownik. Tygiel Kulturalny Katowice

Bilety

Piątek
16
Lis 2018
19:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Czy potrafisz wydobywać w ziemi moje sny?

Opis wydarzenia

Czy potrafisz wydobywać w ziemi moje sny?

Dyskusja: NAJWAN DARWISZ (Palestyna), JOHN DARNIELLE (USA) Prowadzenie: SZYMON KLOSKA

Koncert: BRZOSKA/MARCINIAK/MARKIEWICZ „Brodzenie przypomina muzyczno- poetycki odpowiednik samotnej wędrówki po mokradłach w mglistą, księżycową noc. Motyw wody powtarza się w zagadkowych melodeklamacjach, ale nie jest to żadne wodolejstwo”

To nie pierwszy raz, kiedy poeta Wojciech Brzoska zaprasza do współpracy muzyków: widzowie Ars Cameralis słyszeli go już na scenie z Dominikiem Gawrońskim. W tym roku nadchodzi z nową płytą, Brodzenie, którą nagrał z gitarzystą Łukaszem Marciniakiem i trębaczem Marcinem Markiewiczem. Chłopaki kolejny raz udowadniają, że poezja śpiewana nadaje się nie tylko na biwak z rozstrojoną gitarą.

Brodzenie to muzyczno-literacka całość: dojrzała melorecytacja Brzoski i jego intymne teksty uzupełniają się z odważnymi i niekiedy psychodelicznymi liniami gitary elektrycznej i trąbki Marciniaka i Markiewicza. Muzycy swobodnie poruszają się między różnymi gatunkami muzycznymi, wplatając w kolejne utwory ambient, jazz i elementy muzyki świata. Koncert obowiązkowy dla fanów Świetlików, którym brakowało lepszych instrumentalistów.

Pokaż na mapie

Top