Dybuk

Dybuk

Data: 9 września 2017
Miejsce: Teatr Mały Tychy

Bilety

Sobota
9
Wrz 2017
18:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Dybuk
Teatr Mały

Tychy

Opis wydarzenia

Do teatru powraca kurtyna, a na scenie ożywają skrywane za nią od dawna duchy. Czym jest to przywoływanie przeszłości, zapomnianych i utartych konwencji? I któż miałby uwierzyć w dybuka wchodzącego w ciało aktorki? Zapraszamy na legendę o duchu, który zamieszkał w ciele przeznaczonej mu ukochanej.

To historia miłości, niepozbawionej grozy, ale przekraczającej granice światów, konwencji oraz teatru. Jednak ostrzegamy, nie jest to zabawa niewinna, bo dawno zaniechany świat powróci dzisiejszego wieczora, a kiedy kurtyna w końcu opadnie, pozostaniemy w teatrze tylko my - bez kostiumów, całkowicie widzialni. A z nami nasze opętańcze duchy.

Bohaterowie Dybuka zmagają się na scenie z opowieścią, która wydaje się tak obca, że trudno opowiedzieć ją bez przypisów. Spektakl przedstawia grupę nauczycieli i uczniów zmagających się z tragiczną śmiercią jednego z nich. Wystawiają Dybuka i zapożyczonymi słowami konfrontują się z własnym sumieniem. Żydowska rzeczywistość duchowa i obyczajowa początku XX wieku – obca i egzotyczna, paradoksalnie staje się dla nich narzędziem do mówienia o sobie. Zanurzając się w fikcji, urzeczywistniając dawno zapomniany świat odsłaniają to, co wyparte i wstydliwe w ich społeczności.

Czas trwania: 80 min bez przerwy

DYBUK- Teatr Polski w Bydgoszczy Tekst sceniczny (inspirowany DYBUKIEM Szymona An-Skiego): Ignacy Karpowicz oraz zespół aktorski Reżyseria: Anna Smolar Scenografia i kostiumy: Anna Met Muzyka: Natalia Fiedorczuk Reżyseria światła: Michał Głaszczka Premiera: 4 grudnia 2015

Występują: Mirosław Guzowski, Hanna Maciąg, Irena Melcer, Maciej Pesta, Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski, Michał Wanio, Małgorzata Witkowska

Pokaż na mapie

Top