EARLY BIRDS

EARLY BIRDS

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Early Birds to sześcioosobowa grupa muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i muzyki estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością, sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć niejedno zatwardziałe serce.

"Poranne Ptaszki' przyszły na świat dzięki Martynie Kwolek, która w zespole pełni rolę wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Gatunkowo oscylują między jazzem, a poezją śpiewaną.
    Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów, w którego skład wchodzą: wibrafon, kontrabas, saksofony, instrumenty perkusyjne oraz zestaw perkusyjny, brzmienie zespołu Early Birds jest tak świeże, intrygujące i jedyne w swoim rodzaju.

Skład:

Martyna Kwolek - wokal
Marcin Pater - wibrafon
Mateusz Szewczyk - kontrabas / gitara basowa
Kuba Chojnacki - saksofon tenorowy / altowy
Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne
Piotr Budniak - perkusja

    W maju 2017 roku, światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta - "Świt", wydana dla słowackiej wytwórni Hevhetia. Album zawiera 10 utworów będących kompilacją prostych, subtelnych piosenek, z wirtuozerskimi, instrumentalnymi solówkami oraz ciepłym, kojącym zmysły wokalem. Istotną rolę odgrywa słowo, czyli historie zawarte w piosenkach, opowiadane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Obok autorskich utworów liderki na krążku znalazł się jeden standard jazzowy „My favorite things”.

Pokaż na mapie

; Top