Efterklang

Efterklang

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Festiwal Ars Cameralis 2012

„Muzyka Efterklang to chłodny funk, który powstałby już może wcześniej, gdyby Dawid Bowie tworzył w Berlinie. To wiązki dźwięków pochodzące ze szczerych i naturalnych emocji. Nagrania zespołu podążają swoimi ścieżkami, napawając je łagodną i unikalną atmosferą”

Efterklang to grający mieszankę postrocka, elektroniki i folku zespół pochodzący z Kopenhagi. Domyślnie składa się z trzech osób, a koncerty gra w nieco większych składzie. W przeciągu swojej ośmioletniej zaledwie kariery grupa wydała już cztery albumy, entuzjastycznie przyjęte przez opiniotwórcze magazyny, takie jak Mojo, Uncut, Drowned in Sound, Pitchfork, czy Clash. Efterklang – z norweskiego „wspomnienie” lub „pogłos” – traktuje swoją muzykę jako szerzej zakrojony projekt, wielką narrację niestroniącą od eksperymentów i różnorodnych, pozamuzycznych inspiracji. W 2010 roku zespół uczestniczył w projekcie Vincenta Moona: owocem pracy muzyków i reżysera jest Wyspa, filmowy zapis eksperymentu na pograniczu dokumentu, jam session i performansu. 
Nowa płyta jest pokłosiem podróży muzyków na największą norweską wyspę nie tylko na poziomie konceptualnym – jej podstawę stanowią dźwięki nagrane podczas spitsbergeńskich plenerów: brzęki żeliwnych lamp, zbiorników paliwa, świst obronnych kolców, odgłosy morskiego ptactwa i niedźwiedzi polarnych.

cena: 35 zl ulgowe/45 zl normalne

Źródła:
http://www.allmusic.com
http://www.efterklang.net

Pokaż na mapie

; Top