Ginczanka. Żar - Ptak/ Fire Bird K. Baar-Kochańska

Ginczanka. Żar - Ptak/ Fire Bird K. Baar-Kochańska

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

„Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird”

Widowisko z udziałem Kamilli Baar-Kochańskiej

2.11.2019  godz. 18.00

Teatr Mały / 50 zł

Artyści:

Kamilla Baar-Kochańska: słowo, wokal, obraz – aktorka teatralna i filmowa.

Dorota Jarema: muzyka, wokal – wokalistka obdarzona niezwykłą barwą głosu, którego używa jak instrumentu.

Paweł Szamburski: muzyka, klarnet – to muzyk, improwizator, animator kultury, aktywnie działa na scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej.

Bożena Keff: autorka prozy napisanej do tego koncertu – poetka i eseistka, wykładowczyni filozofii i etyki.

Robert Bęza: wideo kolaż i vj-ing podczas spektaklu – zajmuje się wideo kolażem, autor oprawy wizualnej koncertu zainspirowanej filmami awangardy i materiałem nakręconym do tego projektu.

Gabi von Seltmann: koncepcja artystyczna, inscenizacja, produkcja koncertu – artystka interdyscyplinarna, animatorka kultury. Poprzez różne formy sztuki poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące pamięci, tożsamości i historycznych uwikłań.

 

Zuzanna Ginczanka – Zuzanna Gincburg (urodzona 1917 w Kijowie, zamordowana 1944 w Krakowie), kochająca życie, delektująca się słowem poetka – wizjonerka.

Publikowała między innymi w „Skamandrze“ i „Szpilkach“. Znana w świecie międzywojennej bohemy, ceniona przez Tuwima i Gombrowicza. Wyemancypowana, olśniewająco piękna kobieta. Całe życie umykająca stereotypom. Doświadczona wojenną ucieczką i zdradą Żydówka. Aresztowana przez gestapo mając 27 lat, torturowana i rozstrzelana w KL Plaszow. Pamięć o jej twórczości, kompletnie wymazana, powraca z wielką siłą.

Pokaż na mapie

; Top