Gwiazdka w  Teatrze Małym -Kobiór

Gwiazdka w Teatrze Małym -Kobiór

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

GWIAZDKA W TEATRZE MAŁYM

Artyści z Kobióra w świątecznym repertuarze

21.12.2017 godz. 18.00

Godz. 18.00 „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa w wykonaniu Kobiórskiego Teatru Kulturalnego

Obsada: Alojz Brańczyk, Andrzej Chlebicki, Tomasz Dzięgielewski, Katarzyna Goździk, Agnieszka Kijas, Adam Klemiński, Rafał Leonard, Magdalena Magiera, Tomasz Malcharek, Izabela Szpak, Marek Tomczok, Jerzy Zawadzki, Janusz Żebrowski opracowanie i reżyseria: Romuald Kłakus obsługa techniczna: Andrzej Chlebicki

Kobiórkska wersja „Opowieści Wigilijnej” różni się nieco od Dickensowskiej. Historię przemiany bezwzględnego skąpca Ebenezera Scroogea, przybliża jego pies, który w Wigilię postanawia przemówić ludzkim głosem. Skąpiec ma zamiar spędzić Boże Narodzenie w swoim kantorze, bo uważa to święto za wymysł szaleńców i głupców, którzy nie potrafią w życiu do niczego dojść. Wtedy na scenie dochodzi do starcia- z nieba zstępuję anioł, a z czeluści piekieł wyłaniają się diabły. Tak oto na oczach widza toczy się walka pomiędzy siłami dobra i zła. Pytanie brzmi: kto zwycięży?

godz. 19.00 foyer Teatru Koncert Kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni Kobiórzanie połączony ze świątecznym kiermaszem.

Kierownik muzyczny: Marcin Tuszyński Akompaniament: Tadeusz Pomierny organizacja kiermaszu: Maria Żebrowska

w ramach kiermaszu sprzedawane będą świąteczne słodkości, ozdoby oraz płyty „Kobiórzanie spiywajom” oraz „Kukułeczka kuko”. Będzie można też zakupić książkę „Kobióneria. Dzieje Teatru z Kobióra” wraz z autografem autorki Agnieszki Kijas.

Pokaż na mapie

; Top