Jak być kochaną? - Rafał Szumski. TopOFFFestival

Jak być kochaną? - Rafał Szumski. TopOFFFestival

Data : 10. kwietnia 2019
Miejsce: Teatr Mały Tychy

Bilety

Środa
10
Kwi
19:00
Jak być kochaną? - Rafał Szumski. TopOFFFestival
Teatr Mały

Tychy

Opis wydarzenia

Rafał Szumski „Jak być kochaną?”/ pokaz konkursowy

TopOFFFestival

10.04.2019

godz. 19.00

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

/ 10 zł

Spektakl inspirowany opowiadaniem Kazimierza Brandysa „Jak być kochaną” to historia kobiety, która podczas II Wojny Światowej ukrywała ściganego listem gończym mężczyznę i o tym jak ta sytuacja wpłynęła na jej dalsze życie.

 

Bohaterka przepracowuje traumę okupacji i temat tego jak pamięć o tamtym czasie działa po latach. Na ile została przetworzona? Co mogło być prawdą, a co jest tylko powidokiem, imaginacją głównej bohaterki? Jest to także opowieść o artystce ( bohaterka była przedwojenną aktorką), której nadwrażliwość i potrzeba miłości jest nieustająco konfrontowana z wciąż atakującymi ją ekstremalnymi doświadczeniami.

 

Przedstawienie oparte jest na dwóch planach: aktorskim i dźwiękowym. Niełatwy zabieg montażu dźwięku został użyty, aby pozwolić widzowi zrozumieć jaki zamęt panuje w głowie bohaterki, która zbierając strzępy swojej biografii nieustająco próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie: jak być kochaną?

 

Spektakl miał swoją premierę na deskach Teatru Odwróconego w Krakowie 27. 06. 2018 r., dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

 

REŻYSERIA I SCENOGRAFIA:

Rafał Szumski

OBSADA:

Katarzyna Galica, Kajetan Wolniewicz/ Maciej Jackowski, Wojciech Lato

Pokaż na mapie

; Top