Jazz Q - Chorzów Vinyl Festival

Jazz Q - Chorzów Vinyl Festival

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

LEGENDA CZESKIEGO FUSION PONOWNIE W POLSCE!
JAZZ Q ZAGRAJĄ W MAJU NA CHORZOWSKIM VINYL FESTIWALU.

W latach 70. wypełniali największe sale koncertowe, a ich płyty sprzedawały się w potężnych nakładach. Po czterech latach od wyprzedanego koncertu w Łodzi wracają do Polski – tym razem na ekskluzywny koncert w ramach chorzowskiego Vinyl Festival.   Jazz Q, założone w Pradze w 1964 roku przez Martina Kratochvila, zaczynało jako zespół akustyczny, eksploatujący meandry modern jazzu. Od początku lat 70. grupa jednak zaczęła coraz mocniej flirtować z bluesem i rockiem progresywnym, stając się w końcu najważniejszym przedstawicielem jazz-rocka w Czechosłowacji. W 2013 roku grupa powróciła na scenę z premierowym albumem „Znovu”, pokazując, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W Chorzowie Jazz Q zagra 18 maja 2018 r. w kompleksie Sztygarka (Magazyn Ciekłego Powietrza). Specjalnie na Vinyl Festival muzycy przygotowali wyjątkowy koncert, organizowany w ramach obchodów dziesięciolecia wytwórni GAD Records, polskiego wydawcy zespołu. Martin Kratochvil i koledzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z całego swojego dorobku – od tytułowego tematu z albumu „Pozorovatelna” po kompozycje z najnowszego albumu „Talisman”. Przed koncertem w zlokalizowanej obok Tlenowni będzie można posłuchać winylowych płyt Jazz Q.

Vinyl Festival organizowany jest przez Miasto Chorzów w 2018 roku po raz drugi – w jego ramach odbędą się koncerty, spotkania autorskie, odsłuchy płyt, a także giełda płytowa. Wszystko z winylowym krążkiem w roli głównej!

Pokaż na mapie

; Top