Jubileuszowy koncert 50-lecia SŁONECZNYCH

Jubileuszowy koncert 50-lecia SŁONECZNYCH

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Złote gody! Długo oczekiwane jubileuszowe koncerty 50-lecia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP odbędą się już 9 i 10 grudnia 2017 roku. To niezwykłe wydarzenie będzie miało swoje miejsce w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie Zespół ma swoją siedzibę od początku lat 70-siątych ubiegłego wieku.

SŁONECZNI zaplanowali 2 koncerty, chcąc umożliwić tym samy wszystkim swoim sympatykom i przyjaciołom wzięcie w nim udziału. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć jak Zespół zmieniał się na przestrzeni minionych 50 lat, obserwując historię opowiadaną zarówno przez obecnych SŁONECZNYCH, ale także tych członków Zespołu którzy zeszli ze sceny kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu.

Ostatnie podobne wydarzenie Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI miało miejsce w 1989 roku, kiedy w ciągu kilku dni w Centrum Kultury w Katowicach (obecnie Katowice Miasto Ogrodów), odbył się jubileusz 25-lecia Zespołu z udziałem ponad stu osób na scenie.

Historia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP sięga roku 1963, kiedy to w katowickiej dzielnicy Załęska Hałda działał, początkowo Chór im. Mieczysława Karłowicza, który następnie po wstąpieniu do Harcerstwa przekształcił się w Zespół SŁONECZNI jaki znamy dzisiaj. Przez lata Zespół wpisał się na stałe w katowicką i harcerską scenę muzyczną, dając blisko 1,5 tys. koncertów na całym świecie. SŁONECZNI na swoim koncie mają także sporą płytotekę którą tworzy 15 płyt. Zespół na każdym z nich z dumą podkreśla, że jest z Katowic i jest częścią Związku Harcerstwa Polskiego.

Pokaż na mapie

; Top