KatoHej Festiwal 2019

KatoHej Festiwal 2019

Data: 8 listopada 2019
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów

Bilety

Piątek
8
Lis 2019
18:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
KatoHej Festiwal 2019

Opis wydarzenia

KatoHej! Festiwal
8 listopada, godz. 18, sala koncertowa Miasta Ogrodów
Kolejna odsłona festiwalu dla miłośników gór, poezji śpiewanej, szant, folku i piosenki turystycznej.
Gwiazdą tegorocznej edycji będzie poetycko-folkowy band z Trójmiasta, kiedyś znany jako „Na Bani”, a obecnie pod zainspirowaną książką Johna Steinbecka nazwą „Myszy i Ludzie”. Zespół nie przyzwyczaja publiczności do stałego wizerunku. Zaczynali blisko 30 lat temu od piosenki turystycznej, dziś równie chętnie poruszają się w rejonach akustycznego rocka, jak i piosenki literackiej. Wydali dotąd trzy płyty (koncertową „Nad poziomem morza” oraz studyjne „Świat bez tła” i „20 lat z górą”) i po małych zawirowaniach finiszują z pracą na dwiema kolejnymi: autorską „Piano” oraz „Nohavica z Polska” - autorskimi interpretacjami piosenek czeskiego barda Nohavicy.
Z "Myszy i Ludzie" czeka nas wieczór pełen niebanalnych rytmów. Zabrzmią zarówno kompozycje znane z „Na Bani”, jak i te nowe, o estetyce odmiennej od dawnej twórczości. Zespół tworzą dziś: Mysza Michalska, Paulina Porszke, Czaro Rogalski, Szymon Neubauer i Tom Borkowski.
Jako support na scenie Miasta Ogrodów wystąpi gliwicka siedmioosobowa formacja „Wbrew Pozorom”.
Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie prezentacja schronisk górskich, sprzętu sportowego i pokazy GOPR w holu Miasta Ogrodów, a zakończy góralskie afterparty z kapelą Hajduk ze Szczyrku

Pokaż na mapie

Top