Koncert Noworoczny Miasta Tychy

Koncert Noworoczny Miasta Tychy

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Koncert Noworoczny Miasta Tychy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej
6.01.2019   godz. 17.00
Teatr Mały / 100 zł

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Słynne duety operetkowe zaprezentują soliści: Anna Ogińska i Jakub Sazanow-Lubelski.

Anna Ogińska – Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Edukację muzyczną rozpoczęła w 2007 roku, podejmując studia wokalne w klasie śpiewu prof. Ewy Biegas. Obecnie jest doktorantką na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. W Kręgu Muzyki Słowiańskiej (Katowice 2010), Iuventus Canti (Vrable 2010 i 2011) oraz IX Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach 2012, na którym otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Filharmonii Świętokrzyskiej.

Jakub Sazanów-Lubelski (tenor) urodził się w Zabrzu. Swoje zainteresowania muzyczne początkowo rozwijał jako członek młodzieżowego chóru Resonans con tutti w swoim rodzinnym mieście. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. W czasie trwania studiów był stypendystą programu Erasmus, który umożliwił mu naukę na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Ukończył również studia podyplomowe w klasie śpiewu prof. Jan Ballarina na Akademii Muzycznej w Katowicach. Regularnie uczestniczy w seminariach i kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Helenę Łazarską, Maestro Wiesława Ochmana, dr hab. Pawła Sobierajskiego. Koncertował w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Francji, Hiszpanii, Grecji.

Pokaż na mapie

; Top