Krym - Sztuka Nowa. TopOFFFestival

Krym - Sztuka Nowa. TopOFFFestival

Data : 11. kwietnia 2019
Miejsce: Teatr Mały Tychy

Bilety

Czwartek
11
Kwi
18:00
Krym - Sztuka Nowa. TopOFFFestival
Teatr Mały

Tychy

Opis wydarzenia

Sztuka Nowa „Krym”/ pokaz konkursowy

TopOFFFestival

11.04.2019

godz. 18.00

Teatr Mały

/ 10 zł

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

 

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach kiedy za oknem wybuchają bomby?

 

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich “kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

 

KONCEPCJA / REŻYSERIA / WYKONANIE:

Vera Popova, Gosia Trajkowska

MUZYKA:

Zoi Michailova

SCENOGRAFIA:

Piotr Szczygielski

WIDEO / WIZUALIZACJE:

Kuba Matuszczak / Adrien Cognac

PRODUKCJA:

Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia

KURATOR PROGRAMU:

Dawid Żakowski

Pokaż na mapie

; Top