Kuszeta/Kaszeta

Kuszeta/Kaszeta

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Otwarta Scena Teatru Tychy

KUSZETA / KASZETA

Spektakl KUSZETA / KASZETA w reżyserii Dariusza Starczewskiego powstał w ramach projektu Otwartej Sceny Teatru Tychy, który to projekt zakłada „spotkanie” uznanych twórców teatralnych ze studentami i absolwentami szkół aktorskich, przy wsparciu tyskiego środowiska artystycznego. Owo spotkanie przybiera formę warsztatów, w których teoria zderza się z praktyką, która następnie zostaje obudowana słowem, choreografią, scenografią oraz muzyką… dostosowaną do przestrzeni i aktorów, którzy stają się nie tylko wykonawcami przypisanych im ról, ale także współtwórcami spektaklu. W przypadku premierowego spektaklu KUSZETA / KASZETA cała grupa artystyczna pracowała na finalny efekt pod czujnym okiem Dariusza Starczewskiego oraz jego asystenta Marcina Stachonia odpowiedzialnego także za tekst.

Jaki jest temat widowiska? Opowieść o jednym miejscu, konkretnym człowieku, wydarzeniu z przeszłości, czy też teraźniejszości Tych. Docelowo projekt Otwartej Sceny Teatru Tychy będzie połączony ze Sceną Debiutów, co ma umożliwić młodym artystom oraz dramaturgom, zaprezentowanie się na scenie teatralnej województwa śląskiego.

REŻYSERIA  Dariusz Starczewski

TEKST  Marcin Stachoń

CHOREOGRAFIA  Małgorzata Haduch

SCENOGRAFIA  Urszula Czernicka

MUZYKA  Artur Sędzielarz

OBSADA  Agata Cichy, Krzysztof Kulbicki, Dawid Kozak, Piotr Kumor, Katarzyna Cieślik, Klaudia Miszczyk, Kamil Ciesielski, Alina Bachara

Pokaż na mapie

; Top