Musical TOBIASZ

Musical TOBIASZ

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

„Tobiasz” - Musical na św. Walentego - historia miłości Tobiasza i Sary

Musical „Tobiasz” to biblijna opowieść powstała na kanwie starotestamentalnej „Księgi Tobiasza”(scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski).

Przewodnim wątkiem musicalu jest barwna historia miłości Tobiasza i Sary, dzięki której spektakl jest po części kryminałem, komedią romantyczną  i wreszcie horrorem!

Pełna odniesień do współczesności  biblijna opowieść w musicalowej interpretacji  niezmiennie bawi i wzrusza, przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o aniołach, miłości, Opatrzności oraz o tym, że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy sami.


Musical „Tobiasz ma już swoja prawie 20-letnią historię. Prapremiera (przygotowana w zespole „Teatru A”) odbyła się w 1997r. w Gliwicach. Po kilku latach spektakl doczekał się adaptacji w formie kameralnego przedstawienia muzycznego i był prezentowany w całej Polsce kilkaset razy.

W lutym musical zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie przez młody, dynamiczny „Teatr Franciszka” z towarzyszeniem  muzyki „na żywo” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pokaż na mapie

; Top