Ojciec-Teatr Ateneum Warszawa

Ojciec-Teatr Ateneum Warszawa

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

"Ojciec" Floriana Zellera

cykl: Teatr Konesera

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

reżyseria i opracowanie muzyczne: Iwona Kempa przekład: Bogusława Frosztęga scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska reżyseria światła i projekcje: Mateusz Wajda występują: Marian Opania, Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Paulina Gałązka, Dariusz Wnuk, Małgorzata Mikołajczak

André (w tej roli Marian Opania), wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę, licząc, że to spowolni postęp choroby. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem starszego pana. Prawdziwym dramatem jest postępujące komplikowanie  się więzi rodzinnych, dramat wzajemnego zrozumienia. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?

„Ojciec” to przejmująca tragifarsa napisana przez Floriana Zellera, bodaj najczęściej granego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego. Spektakl reżyseruje Iwona Kempa, znana między innymi ze znakomitych realizacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana.

Pokaż na mapie

; Top