Słoneczni - Harcerska Dola

Słoneczni - Harcerska Dola

Data: 22. - 23. marca 2019
Miejsce: Pałac Młodzieży Katowice

Bilety

Piątek
22
Mar 2019
18:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Słoneczni - Harcerska Dola
Sobota
23
Mar 2019
17:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Słoneczni - Harcerska Dola

Opis wydarzenia

TWTD SŁONECZNI wraz z Chorągwią Śląską ZHP pragną zaprosić Was w niezwykłą podróż z piosenką poprzez 100lecie polskiego harcerstwa.

Koncert „Harcerska dola” to podróż przez dekady z piosenką harcerską, która w każdym czasie i miejscu przypominała druhnom i druhom o Polsce: z piosenką, która wspierała i wychowywała pokolenia młodych Polaków, przekazując im wiedzę o wartościach, zasadach i celach; z piosenką, która była przy nich w czasie radości, smutku i zadumy, która, prawdziwie potrafiła rozpalić ich serca dla Polski!

Widowisko historyczno-muzyczne "Harcerska dola" premierę będzie miało w piątek 22marca br. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach, dzień później odbędzie się drugi koncert.

Oba koncerty mają na celu upamiętnienie 100lecia odzyskania Niepodległości, które dla nas – harcerzy – nierozerwalnie wiąże się ze 100leciem Związku Harcerstwa Polskiego. Koncertem tym chcielibyśmy również podkreślić 20 lat istnienia Śląskiej Chorągwi ZHP.

Chcemy tym samym umożliwić spojrzenie poprzez "muzyczne okulary" wszystkim tym którzy zetknęli się z ideą skautingu zainicjowaną przez Roberta Baden-Powella. Zaszczytem dla nas, będzie gościć druhny i druhów wszystkich organizacji harcerskich i ich przyjaciół. Będzie to okazja, by zobaczyć, usłyszeć i zaśpiewać piosenki które młodych ludzi w "szarych mundurach" jednoczyły przez lata.

Pokaż na mapie

Top