TOUCH OF IRELAND

TOUCH OF IRELAND

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Widowisko muzyczno-taneczne stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne grupy
CARRANTUOHILL oraz formacji tanecznej TREBLERS.

Touch of Ireland jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod
względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium... . Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą
pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak, aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Charakterystyczną cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej „na żywo”. Na świecie funkcjonuje kilka widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk.


Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska, sprawia że jest ono bardziej „autentyczne”; z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że Carrantuohill to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Pokaż na mapie

; Top