Tomasz Dąbrowski AD HOC

Tomasz Dąbrowski AD HOC

Data: 10 marca 2018
Miejsce: Muzeum Śląskie w Katowicach ul. T. Dobrowolskiego Katowice

Bilety

Sobota
10
Mar 2018
19:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Tomasz Dąbrowski AD HOC

Opis wydarzenia

7 Before Katowice JazzArt Festival 2018

KARNET

Tomasz Dąbrowski AD HOC „Strings” (PL/JP)
10 marca (sobota), godz. 19,   Audytorium Muzeum Śl. ul. Dobrowolskiego 1.

Koncertowa zapowiedź najważniejszego wiosennego festiwalu muzycznego w Katowicach – JazzArt Festivalu, którym Katowice celebrują od 6 lat Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO wyznaczony na 30 kwietnia.

To także pierwsza odsłona współpracy Muzeum Śląskiego z Katowice JazzArt Festivalem. Na koncercie w ramach Before JazzArt w Sali Audytoryjnej wystąpi znakomity trębacz Tomasz Dąbrowski we wspólnym projekcie z muzykami z Japonii. W wieku 30 lat Tomasz Dąbrowski był już autorem trzech solowych płyt. Jako pierwszy Polak został uhonorowany tytułem „Jazzowego Muzyka Roku” przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych na wyspie Fyn. AllAboutJazz lokuje go wśród piętnastu najważniejszych europejskich muzyków.

AD HOC „Strings” to wspólny projekt Dąbrowskiego i japońskich muzyków jazzowych: Chiby, Minamiego i Hiroshiego, zrealizowany w ciągu jednej nocy w jednym z tokijskich klubów muzycznych. Subtelne brzmienia rytmiczne skojarzone z elektroniką, wyraźne motywy melodyczne i improwizacja, akustyczny, poszukujący jazz z mocnym brzmieniem trąbki. Intrygujący materiał, zwłaszcza że muzycy zagrali ze sobą pierwszy raz. Ich wspólny koncert to także rzadkie wydarzenie, biorąc pod uwagę odległości, jakie dzielą członków projektu!

Zespół AD HOC tworzą: Hiroshi Minami / Hiroshi Tsuboi / Hiroki Chiba

Bilety: 18 i 23 zł

Bilety ulgowe przysługują osobom z Kartą Seniora oraz z Kartą Dużej Rodziny.

Uwaga! Jeśli jesteś zainteresowany 7. Katowice JazzArt Festivalem 2018 istnieje możliwość zakupu karnetu na festiwal obejmującego również ten koncert.

Karnet

Pokaż na mapie

Top