Variete

Variete

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Właśnie ukazał się nowy album zespołu Variete, pt. "Nie wiem". Polityka, Newsweek, Teraz Rock, Interia to tylko część mediów, w których płyta została przyjęta entuzjastycznie. Najbardziej cieszą jednak niezwykłe recenzje fanów zespołu, publikowane spontanicznie w sieciach społecznościowych i blogach.

Nowa płyta zespołu będzie promowana na koncertach. Variete zagra zarówno utwory z płyty "Nie wiem", jak i bogaty repertuar z wcześniejszej dyskografii.

Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” odbyła się na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku i zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Zespół dowiódł, że jest jedynym w swoim rodzaju. Dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami łącząc w oryginalny sposób wiele stylów: dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub i elektronikę.

Niezmienie, osią twórczości Variete są teksty wokalisty grupy i poety - Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, ze szczególnym uwzględnieniem momentów prawdziwej wolności, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć dzięki, którym taki stan można osiągnąć.

Pokaż na mapie

; Top