Zbrodnia i Kara

Zbrodnia i Kara

Data :
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

„ZBRODNIA I KARA” na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego to kolejny spektakl muzyczny Sceny Musicalowej Step Tomasza Micha. Tym razem klimat przedstawienia będzie bardziej mroczny niż zwykle.
Akcja rozgrywa się współcześnie na Załężu w Katowicach. Bohaterem jest Rodion Raskolnikow, były student prawa. Rodion mieszka w starej kamienicy w małym pokoju na poddaszu. Nie pracuje, żyjąc z pieniędzy przysyłanych przez siostry. Buntuje się przeciw porządkowi świata. Ma poczucie, że bogaci dorabiają się w nieuczciwy sposób wykorzystując innych, słabszych od siebie. Postanawia zmienić ten stan rzeczy. Obiektem jego nienawiści staje się lichwiarka, która pożycza pieniądze na wysoki procent i bezwzględnie egzekwuje długi. Rodion próbuje wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę... 
Zobaczymy klasyczną powieść w nowej odsłonie i poszukamy wspólnie odpowiedzi na ważne pytania: czy szlachetny cel uświęca środki?, czy wybitnej jednostce wolno więcej?, czy w pewnych okolicznościach mamy prawo zabić drugiego człowieka? 
REŻYSERIA: TOMASZ MICH, TOMASZ OWCZAREK 
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: ALEKSANDRA KONIOR
CHOREOGRAFIA: TOMASZ MICH
PRZYGOTOWANIE AKTORSKIE: TOMASZ OWCZAREK
SCENARIUSZ: TOMASZ OWCZAREK 

 więcej informacji i rezerwacja biletów: natalia@chck.pl, 32 349 78 84/63

Pokaż na mapie

; Top