Ogrody Dźwięków 2018

Ogrody Dźwięków 2018

Data : 15. - 16. czerwca 2018
Miejsce: Strefa Kultury Katowice

Bilety

Opis

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków
15 – 16 czerwca 2018
Namiot festiwalowy w Strefie Kultury w Katowicach
6. edycja festiwalu towarzyszy Kongresowi Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Stąd w programie muzyka z kilku wybranych miast i regionów związanych z Siecią Miast Muzyki UNESCO. Tak jest w przypadku Orchestre Les Mangelepa (założonej w kenijskim Nairobi, lecz przez kongijskich muzyków), Electric Fields z australijskiej Adelajdy czy Breabach ze szkockiego Glasgow.
Motto festiwalu brzmi „Side roads” – „Boczne drogi”. Nawiązuje do hasła przewodniego spotkania Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, czyli „Creative Crossroads” („Twórcze Rozdroża”)". Na skrzyżowaniu tych bocznych ścieżek muzyki  świata spotkają się we wspólnych projektach muzycy z Gandawy (Damas Duo) z rodzinną Kapelą Maliszów z Beskidu Niskiego czy artyści z Kolumbii i Francji, tworzący zespół Pixvae.
Wiele z tych bocznych ścieżek, jak Wyspy Zielonego Przylądka, to pulsujące muzyczne wulkany, raz po raz wystrzeliwujące w górę nową gwiazdą muzyki świata. Jedna z nich – doskonale już znana na świecie Elida Almeida – będzie gościem katowickiego festiwalu.
Na Ogrody Dźwięków zapraszamy w tym roku do namiotu festiwalowego na parkingu C w katowickiej Strefie Kultury. W środku nie zabraknie miejsca do tańczenia, ale będzie też można usiąść.
Dla spragnionych nie tylko muzyki szykujemy strefę gastronomiczną z foodtruckami i napojami.

15 czerwca
godz. 19.00
Orchestre Les Mangelepa (Kinszasa/Nairobi)

godz. 20.10
Krzikopa (Katowice)

godz. 21.15
Pixvae (Bogota/Lyon)

godz. 22.00
Potańcówka w namiocie: Rube Świnye

16 czerwca
godz. 19.00
Damast Duo (Gandawa) + Kapela Maliszów

godz. 20.10
Breabach (Glasgow)

godz. 21.15
Elida Almeida (Praia)

godz. 22.30
koncert klubowy (Królestwo): Electric Fields (Adelajda)

Bilety: 20 zł (na wybrany wieczór) i 30 zł (karnet na dwa dni)

Pokaż na mapie

; Top