Madeleine Peyroux re|creation tour 2014

 

 

re|creation tour 2014

 

Madeleine Peyroux

vocals, guitar

 

" jedyną rzeczą, która się liczy to piosenka" mówi autorka piosenek Madeleine Peyroux.

Jest Ona przekonana, że to jej 'jedyny w swoim rodzaju' głos przeniósł ją z ulic Paryża na drogę sławy.

 

Szesnaście lat po debiucie (Dreamland), nie jest trudno zauważyć, że Peyroux's nadal czaruje publiczność mieszanką jazzu, popu i muzyki świata.

 

 

Dzięki sześciu powszechnie cenionym albumom "najjaśniejsza gwiazda jazzu" zyskała  znakomitą reputację, a nienagannie dobrany repertuar, sprawia, że każdy kolejny jej album wyczekiwany jest  zarówno przez fanów i szeroko pojęty rynek muzyczny.

 

Używając swego uwodzicielskiego głosu do  do interpretacji zarówno standardów jazzowych jak utworów współczesnych , Peyroux wzbogaca je wydobywając z nich często nowe znaczenia.

 

Od Holiday do Dylana, od Bessie Smith do Leonarda Cohena Peyroux rzuca nowe światło na znane muzyczne perełki, używając każdej frazy jakby była jej własną, co niektórzy określają "tworzeniem nowej klasyki".

 

Ta "artystyczna dusza"  zaczęła swą muzyczna przygodę jako nastolatka w Paryżu, kiedy "porwana przez muzykę ulicy" jako piętnastolatka rzuciła szkołę i dołączyła do blues'owo jazzowego zespołu. "Ktoś dał mi wczesne nagrania Billie Holiday i kazał się ich nauczyć"

 

Peyroux  na warsztat wzięła nie tylko melodię, ale także tonację, frazowanie "tworząc" nowe utwory z klasycznych standardów. " Dzięki pracy nad utworami Billi Holiday odkryłam  mój własny głos" wyjaśnia .

 

Lata później jej niezaprzeczalny talent został dostrzeżony. W jednym z klubów Nowego Yorku usłyszał ją Yves Beauvais, który podpisała z nią kontrakt dla wytwórni i Atlantic Records, a później , w 1996 r, został współproducentem jej debiutanckiego albumy " Dreamland" . Jej senny, matowy głos zaczarował widzów i krytyków , podobnie jak kolejny, wydany w 2004 r album "Carless Love" , który był dla Artystki kamieniem milowym rozpoczynającym płodny okres współpracy z producentem Larry'm Kleinem.

 

Peyroux przebyła długa drogę z ulic Paryża do najbardziej prestiżowych sal koncertowych i współpracy z najznakomitszymi muzykami. Gdy inni Artyści uznaliby być może, że pora spocząć na laurach i pławić się w świetle sławy odcinając kupony, Peyroux kontynuuje nieustannie eksplorowanie nowych muzycznych terytoriów.

 

Uroczo skromna, nie ma oczekiwań, by stać się kimś o ważnym dla świata, chce po prostu robić  swoje.

 

Nie wiemy co przyniesie przyszłość, ale łatwo jest dostrzec, że na muzycznej drodze Madeleine Peyroux wiele się jeszcze wydarzy...

 

Kup bilet na Madeleine Peyroux- 5.05  Warszawa, g. 20.00 Klub Palladium

Kup bilet na Madeleine Peyroux - 6.05  Chorzów,   g. 19.00 Teatr Rozrywki

 

 

Top