Wystawa BODIES REVEALED już w Warszawie

15 milionów ludzi już widziało. Teraz Twoja kolej!
Wystawa BODIES REVEALED już w Warszawie.


BODIES REVEALED wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście, w którym się pojawia. Wystawę zobaczyło już ponad 15 milionów osób na całym świecie. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła w Krakowie i Gdańsku, gdzie była prezentowana w 2013 roku, ta niezwykła ekspozycja zagościła w Warszawie. Rozszerzoną wersję można oglądać do końca czerwca w Studiu Tęcza przy ulicy Anny German 12.

Wystawa BODIES REVEALED prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Eksponaty prezentowane są w salach, z których każda poświęcona jest innym układom w ciele człowieka, m.in.: kostnemu, mięśniowemu, nerwowemu, krwionośnemu, oddechowemu, pokarmowemu, rozrodczemu i moczowemu. Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka na wyciągnięcie ręki.

Niezwykła sztuka plastynacji

Ekspozycja otwiera przed nami świat dostępny do tej pory jedynie dla studentów szkół medycznych. Wystawę BODIES REVEALED tworzą całe eksponaty i poszczególne organy, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki BODIES REVEALED efekty osiągane dzięki plastynacji mogą podziwiać wszyscy.

Wystawa, która zmieni Twoje życie

Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Wiedza zdobyta podczas zwiedzania ekspozycji jest tak namacalna, że w każdym wzbudza silne refleksje i nierzadko prowadzi do zmiany trybu życia. BODIES REVEALED pozwala zobaczyć i zrozumieć jaki wpływ my sami mamy na własne ciała. Eksponaty ilustrują szkody wyrządzone narządom przez nadmierne jedzenie, brak ruchu, czy też stosowanie używek jak papierosy i alkohol. Na wystawie możemy zobaczyć zdrowe płuca obok płuc zniszczonych przez palenie. Taki obraz ma na nas silniejszy wpływ niż jakiegokolwiek podręcznik. Wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia

Nauka dla małych i dużych

“Walor edukacyjny jest najważniejszy dla organizatorów”  mówi Petr Suchanek, Dyrektor produkcji. “Właśnie dlatego odwiedzający wystawę są oprowadzani przez studentów medycyny. Ich wiedza i otwartość w doskonały sposób pozwalają zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi BODIES REVEALED wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem samej wystawy, ale również z głową pełną najważniejszych faktów i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu..”

BODIES REVEALED przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że ich pociechy nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Ekspozycję można oglądać od 12 marca do końca czerwca, w godzinach od 9.00 do 19.00, w Studiu Tęcza przy ulicy Anny German 12.

Bilet indywidualny  Pon-Pt                                So-N
Dorośli 50 zł                                                         60 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat 40 zł                 50 zł
Dzieci (6-15 lat) 35 zł                                            40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) 125 zł            145 zł
Osoby niepełnosprawne 35 zł                                40 zł

Więcej informacji:
http://www.bodiesrevealed.pl/
www.facebook.com/BodiesRevealedWarsaw

***
Wystawa BODIES REVEALD poświęcona jest ludzkiemu ciału. Pokazuje w wersji trójwymiarowej spojrzenie w głąb układów człowieka – od skóry przez kości, od głowy po palce u nóg. Wszystkie eksponaty poddawane są metodzie plastynacji, tak aby uzyskać niezwykły efekt, dostępny zwykle jedynie dla osób pracujących i kształcących się na uczelniach medycznych. Misją wystawy BODIES REVEALD jest zachwycić, informować i nauczyć zwiedzających rozumieć piękno i funkcjonowanie ludzkiego ciała. Głównym celem wystawy jest zwrócenie uwagi odwiedzających na konieczność troski o najważniejsze, co mamy — nasze ciało.

tutaj kupisz bilet

Top