Koncert otwarcia Katowice Street Art Festival 2014


ONRA
czyli Arnaud Bernard jest producentem muzycznym z Paryża. Wychowany na hip hopie, czerpiący inspiracje z wielu różnych styli. Pierwsze jego wydawnictwo (kolaboracja z Quetzal’em z 2006 roku) było grane przez wielkie nazwiska jak Giles Peterson czy Benji B. W tym samym roku odbył pierwszą wycieczkę do Wietnamu, z któraj udało mu się przywieźć
kolekcję Chińskich i Wietnamskich płyt winylowych. Album powstały z tego spowodowal, że Onra stał się wielki na całym świecie, a singiel The Anthem rozbrzmiewal na wielu kompilacjach oraz kilku reklamach TV. W maju 2010 roku irlandzka oficyna All City Records wydała jego ostatni album „Long Distance”. Jest to płyta na, na którą wielki wpływ miała muzyka lat 80, electro-funk, nowoczesny soul i boogie. Na swoim blogu polecał go Jay-Z, a Pitchfork dał mu 8.0/10pkt.

http://www.soundcloud.com/onra
http://www.facebook.com/pages/Onra/40681565677
http://www.myspace.com/onra

LAST ROBOTS
http://www.lastrobots.com/
https://www.facebook.com/lastrobots
Dziś Last Robots, wcześniej Electricity!, a indywidualnie - Bert i Igor. Ten znany warszawski duet działa od 7 lat, choć obaj jego członkowie mają za sobą o wiele dłuższe doświadczenie djskie.
Bert pojawił się na warszawskiej scenie klubowej w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, początkowo jako członek breakbeatowego kolektywu Boogie Mafia, potem jako rezydent klubu Piekarnia za czasów jego pierwszej, kultowej odsłony. Prowadził autorskie audycje radiowe, najpierw w starej Radiostacji, a od 2006 roku w Radiu BIS (obecnie Radio Euro). W roku 2009 był szefem muzycznym tegoż radia. Jako dziennikarz muzyczny publikował artykuły w Techno Party, Laifie i Dzienniku. Śmiało można stwierdzić, że w swej wieloletniej podróży djskiej odwiedził wszystkie liczące się kluby w Polsce, na czele z sopockim Sfinksem, poznańskim SQ i białostockim Metrem. „Dzielił decki” z okoł setką wykonawców zagranicznych, prawdziwych światowych sław, takich jak Jacques Lu Count, Marshall Jefferson czy Roger Sanchez. Był jurorem wielu konkursów djskich, w tym. Nokia DJ’s Cup oraz Heineken Thirst, a także wykładowcą Coke Live Fresh Noise.
Bert był również pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych djów „Pierwsze Koty” w Piekarni. Konkurs ten okazał się prawdziwą trampoliną dla wielu wtedy młodych talentów, a obecnie czołowych warszawskich dj-ów, w tym także dla Igora, który w pierwszej edycji konkursu, w 2002 roku, zajął drugie miejsce. Po tym sukcesie kariera dj-ska Igora nabrała dużego tempa. Zaczął regularnie występować w Piekarni, następnie w klubach w całej Polsce, dotarł również do półfinałów w konkursach Heineken Thirst i Nokia DJs Cup. Jako członek kolektywu Deepconection organizował imprezy klubowe, występował w Instytucie Energetyki, na imprezach Isle Of MTV, na Festiwalu Muzyki Elektronicznej na Ukrainie oraz podczas Rave Party w słonecznej Californii.
Jednocześnie z rozwojem indywidualnej kariery Igora zacieśniała się przyjaźń i współpraca między nim a Bertem. W 2005 roku, już jako duet dj-ski, Bert i Igor zostali rezydentami klubu On-Off a potem Vinyl, w których to klubach współorganizowali cykl imprez Electricity! Wśród gwiazd cyklu pojawili się między innymi Felix Da Housecat, Annie Mac, Touche, Justin Robertson oraz dwaj ulubieni producenci Last Robots - Yuksek i Alex Metric.
Współpraca dj-ska szybko przerodziła się we współpracę studyjną. Dziś Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania a także są autorami remiksów dla zespołów D4D, Plastic, Kamp!, Fox, Out Of Tune oraz dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu (kilka razy emitowana w III Programie Polskiego Radia) oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Od 2012 roku ambasadorowie marki Pioneer Dj. Last Robots można usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet występował na Openerze, Audioriver czy Coke Live. Na tym ostatnim zagrali jako oficjalny support przed grupą The Prodigy. Wystąpili również na scenie festiwalu Trends Lab obok Soulwax, Booka Shade oraz Maxa Sedgley’a. Można ich również usłyszeć w polskim eterze - Igor prowadzi audycję Last Robots Alive w Radiu Roxy, zaś Bert Klubotekę w Polskim Radiu „Czwórka“.


Fifti
dj obecny na klubowej scenie od 2003 roku, choć jego przygoda z puszczaniem muzyki zaczęła się dużo wcześniej. Od zawsze zafascynowany muzyką elektroniczną ostatecznie odnalazł się w dwóch nurtach: dub i techno oraz wszystkich pochodnych gatunkach. Stara się grać tylko dobre imprezy i wpierać istniejącą wokół ulubionych gatunków subkulturę. Aktualnie członek kolektywów Dub Lovin’ Criminals oraz Zło-Tek. Promotor i organizator eventów klubowych, z wykształcenia animator kultury zawodowo zajmujący się produkcją wydarzeń muzycznych i artystycznych. Zwolennik głębokiego basu, potężnych soundsystemów i imprez audiowizualnych.
fifti wraz z Dub Lovin’ Criminals jako pierwsi zaczęli organizować w Silesii cykliczne eventy, promujące muzykę basową na dużych soundsystemach, ściągając na swoje imprezy takich wykonawców jak m.in.: Kryptic Minds [UK], Tes La Rok [FIN], DJ Madd [Węgry], Phaeleh [UK], The Others [UK], L-Wiz [Szwecja], J:Kenzo [UK], Seven [UK], Clubroot [UK], Riskotheque [UK], Rob Sparx [UK], Mungo’s Hi Fi [UK], Weeding Dub [Francja], Marlow [UK], Matt Green [UK], Troy Gunner [UK]. Supportował również czołowych zagranicznych artystów m.in.: Youngsta, Hatcha, Joker, Goth-Trad, Cosmin TRG, Kaiju, Borgore, HoT, Emika, Tom Demac…

ceny biletów 20 / 25zł w dniu imprezy

Line up
Fifty         21:00 - 23:00
ONRA          23:00 - 00:30
Last Robots   00:30 - 03:00

Kup bilet na Koncert otwarcia Katowice Street Art Festival 2014

 

Top