Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

27 – 28 czerwca
Kinoteatr Rialto, Katowice

Podczas drugiej edycji katowickiego festiwalu muzyka poprowadzi słuchaczy z ziemi polskiej do włoskiej. Schemat każdego z dwóch dni będzie podobny: najpierw zespół polski (w piątek 27 czerwca Dagadana, w sobotę Kapela ze Wsi Warszawa), potem gwiazda z samego obcasa włoskiego buta – Półwyspu Salentyńskiego. W okolicach Tarentu czy Lecce zachowała się niezwykła kultura grecko-włoska, której porywającą muzyka przywiezie do Katowic zespół Canzoniere Grecanico Salentino (27 czerwca) oraz Antonio Castrignanò (28 czerwca).
Karnet jednodniowy: 10 (Karta Seniora) i 20 zł (normalny). W dniu koncertu 15 i 30 zł.


Dokładny program:

27.06 (piątek)
od godz. g.19
Dagadana
Polsko-ukraińska grupa, w której muzyce przeplata się jazz, folk i elektronika. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia czy transowy kontrabas to tylko niektóre ze sposobów zespołu na oczarowanie słuchacza. Międzykulturowy projekt przypadnie do gustu każdemu, kto jest otwarty na słowiańską duszę - szaloną i łagodną zarazem.

Canzoniere Grecanico Salentino 
Najstarszy istniejący zespół grający tradycyjną muzykę Półwyspu Salentyńskiego, która obecnie przeżywa swój renesans. Charakterystycznym jej elementem jest taniec pizzica, według legendy mający moc unieszkodliwić jad tarantuli. Występy Canzoniere Grecanico Salentino to eksplozja energii i rytmu, magiczne połączenie muzyki i tańca.


28.06 (sobota)
od godz. g.19
Kapela ze Wsi Warszawa
Znana z awangardowych interpretacji muzyki ludowej z Mazowsza. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią świeżo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał już setki na wszystkich pięciu kontynentach.

Antonio Castrignanò
Pochodzi z Apulii i jest obecnie jednym z symboli muzyki salentyńskiej. Czerpiąc z bogatej tradycji przeszłości, jednocześnie nie zamyka się na współczesne brzmienia. Wraz ze swoim wieloosobowym zespołem jest jednym z gospodarzy festiwalu muzycznego La Notte della Taranta, który co roku przyciąga ponad 100 tys. osób tańczących w rytm hipnotyzującego tamburyna.

Karnety tutaj

 


Top