One Love Sound Fest 2014

Jedenasta już edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 22 listopada 2014 roku. Festiwal na przestrzeni dziesięciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie!
Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Artyści prezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Muzyka i płynące zewsząd pozytywne wibracje powodują, że nie wolno tej imprezy przegapić.
One Love Sound Fest rozgrzewa serca i nie pozwala spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. 22 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!
Szczegóły na temat Festiwalu znajdziecie na stronie
www.onelove.pl oraz na oficjalnym profilu na facebooku www.facebook.com/one.love.wroclaw .

Poniżej podajemy pierwszych artystów, którzy zagrają na tegorocznej edycji Festiwalu.

Alpha Blondy & The Solar System
Nneka
Patrice
Mellow Mood
Adrian Sherwood
Gappy Ranks
Dubmatix
Mesajah
Bob One & Bas Tajpan
Junior Stress & Sun El Band
Dreadsquad feat. Blackout Ja & Kasia Malenda
Naaman
Riddim Colony
SingleDread

Patrice (Niemcy)
Syn niemieckiej projektantki mody i pisarza z Sierra Leone. Urodzony w Niemczech, nazywa się  Patrice Babatunde Bart-Williams. Patrice - na cześć zamordowanego kongijskiego przywódcy.Babatunde - imię ludu Yoruba, oznaczające powrót ojca i podkreślające znaczenie nieśmiertelności naszych przodków. Patrice po raz pierwszy odetchnął powietrzem w tym samym dniu, w którym umarł jego afrykański dziadek. Bart-Williams - nazwisko podkreślające korzenie jego rodziny, kreoli powracających do Sierra Leone w Afryce, innego miejsca niż to, z którego zostali porwani.
Patrice wspomina o chwili, gdy skończył 11 lat: „Moje poszukiwanie celu i tożsamości stało się kwestią przeżycia. Wzrastałem w środowisku, gdzie nie było nikogo takiego jak ja i gdzie ludzie byli zaskoczeni, gdy usłyszeli mnie mówiącego w ojczystym języku.”
Jego życie rozpadło się na kawałki gdy jego ojciec Gaston Bart-Williams, pisarz i pierwszy twórca filmowy w Sierra Leone, człowiek, który popychał go do dostarczania piwa dla opuszczonego w Niemczech wielkiego bluesmana, Championa Jacka Dupree’a – zginął w wypadku łodzi na wybrzeżu Sierra Leone.
Duchowy ojciec szybko pochłonął młodego człowieka. Bob Marley podsunął Patrice’owi filozofię miłości i prawości a Bob Dylan łagodnie stymulował świadomość obowiązków wynikających z wolności. 2 Live Crew towarzyszyło mu na deskorolce, konkurując z pieśniami Fela Kuti i balladami Fugees.
Rok później Patrice wypuścił swój pierwszy utwór „You Always You”. Dwa lata po tym wyszedł jego pełny album. „Zawsze wierzyłem, że moje dni są policzone, więc robiłem swoje w dużym pośpiechu. Moje wczesne spotkanie ze śmiercią poruszyło coś we mnie. Docenienie życia, motyw, który stał się głównym tematem mojej twórczości aż do chwili obecnej.”
Przeskakując ze szkolnej ławki na światową scenę, Patrice wydał swoją pierwszą EP i przed ukończeniem szkoły wkroczył na estradę otwierając trasę Miseducation Tour piosenkarki Lauryn Hill. Był duszą tras pierwotnego Black Eyed Peas, po tym jak wyszedł album – jego kariera wystrzeliła w górę. W jego muzycznym portfolio był przejmujący blues, emocjonujący soul, buntowniczy punk i porządne reggae, nie pozostawiające miejsca wytwórniom muzycznym.
Z ust do ust ludzie przekazywali sobie informację o Patrice’u, był znany ze swych występów na żywo. Koncerty wyprzedawały się bez wydawania albumów. W najbardziej nieoczekiwanych miejscach, takich jak Portugalia czy Rumunia, 5000 osób przychodziło i śpiewało jego utwory – takie jak „Lions”, „Everyday Good” i późniejsze „Soulstorm” - słowo po słowie, jak tylko przedostawały się do wiadomości fanów.
Taka jest historia korzeni jego muzyki. To bootleg’owy sukces przyczynił się do producenckiej działalności Patrice’a z uznanymi artystami: Cee-Lo, Selah Sue oraz oczywiście - przy ulubionym albumie miłośników soul 2012 roku – „Landing on a Hundred” Cody ChesnuTT.
Ostatnie przedsięwzięcie w twórczości Patrice’a, album „The Rising of the Son”, stanowi personifikację tego co zaczęło się w wieku 11 lat. Podróże przez Afrykańską Diasporę przyniosły dźwięki Jamajki, Kolonii, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, tworząc potężną mieszankę symboli. Uznany producent z Kingston, Don Corleone, umieszcza „Rising” w nowej erze kreacji reggae a duchowy ojciec, Bob Marley, przebija się przez rytmy nagrane w jego studio Tuff Gong.
„Rising” towarzyszy krótki film, wyprodukowany i reżyserowany przez Patrice’a, pokazujący widowni jego całe życie, wszystkie nasze afrykańskie korzenie oraz jego wskrzeszenie jako syna reżysera. Album Patrice’a  „The Rising of the Son” został wydany 30 sierpnia 2013.
Jest gwiazdą największych europejskich Festiwali. Nie mogło więc zabraknąć go na One Love 2014! Podczas One Love Patrice będzie promował swój album "The Rising Of The Son". Nie zabraknie też największych przebojów z poprzednich płyt Artysty.
Już teraz zapraszamy na koncert Patrice 22 listopada podczas One Love Sound Fest 2014 we wrocławskiej Hali Stulecia!

 Adrian Sherwood (Wielka Brytania)
 Adrian Sherwood (urodzony w 1958 roku w Londynie) jest angielskim producentem nagrań, najlepiej znanym ze swojego zaangażowania w muzykę dub jak również z remiksowania wielu popularnych utworów Coldcut, Depeche Mode, The Woodentops, Primal Scream, Pop Will Eat Itself, Sinéad O’Connor oraz Skinny Pupp. Jest współzałożycielem Carib Gems i Pressure Sounds, założycielem Hitrun Records oraz Green Tea Records i Soundboy Records. Jego najbardziej znaną wytwórnią jest On-U Sound.
We wczesnych latach 80-tych połączył ze sobą pod wspólną nazwą Singers & Players wielu artystów z Jamajki, takich jak Prince Far I, Mikey Dread, Bim Sherman i wielu innych, promocja wytwórni On-U Sound wspomagała jednocześnie indywidualną promocję artystów.
W 1986 roku zaczął pracować z pochodzącym z Jamajki producentem muzyki dub i wokalistą Lee Perry’m. Wyprodukowali klasyczny album „Time Boom X De Devil Dead” a wsparcie Sherwood’a wspomogło ponowne rozpoczęcie kariery Perry’ego.
Wniósł swój wkład w gatunek muzyki industrialnej, remiksując utwór „Yü Gung” z albumu „Halber Mensch” grupy Einstürzende Neubauten jak również pracując nad produkcją utworów Ministry, Cabaret Voltaire, KMFDM, Terminal Power Company oraz Nine Inch Nails.
Sherwood zainteresował się również bluesem w ramach projektu Little Axe ze Skip’em McDonald’em, produkując jego album „Champagne and Grits” w 2006 w Real World Records.
W roku 2003 Sherwood wydał swój pierwszy solowy album „Never Trust A Hippie?”, przy którym współpracowało wielu artystów, takich jak Sly & Robbie, Steven „Lenky” Marsden, Carlton „Bubblers” Ogilvie i Jazzwad.
W roku 2006 Sherwood wydał swój drugi album „Becoming A Cliché”, w którym znów wystąpili liczni artyści, tacy jak  Lee „Scratch” Perry, zmarły Bim Sherman, Dennis Bovell, Little Roy, Leigh „LSK” Kenny, Samia Farah, Raiz i Mark Stewart. Limitowa dwupłytowa wersja została wydana jednocześnie z drugą płytą zatytułowaną „Dub Cliché”.
Rozpoczynając karierę solową Sherwood oświadczył: „Chciałem wykorzystać swoje teksty i zrobić coś będącego dla mnie wyzwaniem… Moim zadaniem jako producenta było przede wszystkim usatysfakcjonowanie artysty. Chciałem zrobić coś troszkę bardziej agresywnego i nowoczesnego. Chciałem namalować obraz, który byłby współczesny, taki jaki był odciśnięty w moim mózgu. Doszedłem do punktu w życiu, w którym nadszedł dla mnie czas na podejmowanie decyzji.”
Adrian Sherwood od ponad trzech dekad jest wśród najlepszych i najbardziej konsekwentnie łamiących schematy producentów, artystów i remikserów. Wplótł swoją głęboką, ciemną magię w twórczość takich uznanych artystów jak Nine Inch Nails, The Cure, Primal Scream i Lee „Scratch” Perry, David Lynch poprosił go o pracę nad ścieżką dźwiękową filmu „Dzikość serca” („Wild at Heart”), angażował się w niezliczone, poruszające umysł nowe dźwięki z legendarnymi projektami, takimi jak Tackhead i Mark Stewart, jak również we własne pionierskie kreacje. Sherwood wolał zawsze pozostawać w cieniu, gdzie jego kreatywność była najmniej zagrożona niszczącą absurdalnością głównego nurtu muzyki pop. Niewyczerpany organizator, polegając w większości na samym sobie, wykonał kolosalną robotę, której oszałamiająca różnorodność - począwszy od reggae i dub, przez innowacje z elektronicznymi eksperymentami, muzykę industrialną, aż po różne gatunki muzyki świata i wiele innych - nigdy jednak nie przyćmiła jego tożsamości ani nie rozwodniła jego unikalnego, zakotwiczonego w basie, dźwięku.
Na One Love wystąpił w 2006 roku. W tym roku powraca i specjalnie dla Was zagra live set podczas tegorocznego Festiwalu!

Mesajah (Polska)
Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor.  W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.                                                                

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, „Wiadomość” oraz hit ostatnich miesięcy „Szukając Szczęścia” - nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem.                                         

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki temu jest on autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.                                               

Obecnie Mesajah promuje trzeci już album w swoim dorobku „Brudna Prawda”, który został przyjęty bardzo pozytywie zarówno przez fanów, jak i media. W 2013r. miała miejsce trasa koncertowa z zaplanowanymi 24-oma występami, która wypełniła nie jeden klub „po brzegi”. Obecnie Mesajah z powodzeniem koncertuje po całej Polsce a 22 listopada zagra specjalnie dla Was w Hali Stulecia podczas 11 edycji One Love Sound Fest!

Bas Tajpan & Bob One (Polska)
Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę.  Atakują reggae, dancehall i hip-hopem - “Nie przypuszczam, ja wiem – dobrze będzie!”
Bas Tajpan z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.
W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”.
Bob One  to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu br. nakładem MaxFloRec Bob One wydaje swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami “Widzę dziś” ,“Zostawiam”, "Twój ruch", " W co wierzysz" , " Nie trzeba" oraz " Daj z siebie wszystko" z gościnnym udziałem Bas Tajpana.
Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”.
Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.
Rok temu Bas Tajpan grał u nas sam i jego koncert został entuzjastycznie przyjęty przez festiwalową publiczność. W tym roku znów do nas powraca! Tym razem wystąpi razem z Bob One-m i 22 listopada razem zawładną sceną soundsystemową One Love 2014!

Kup Bilet

Top