TAKE 6

Jedna z najlepszych grup wokalnych świata, zdobywcy aż 10 statuetek GRAMMY, w grudniu zawitają do Polski. Muzycy zaśpiewają 4.12.2014 w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Grudniowa aura nastraja świątecznie, więc grupa poza największymi światowymi przebojami wykona również kilka najbardziej popularnych utworów świątecznych.

Występująca a'capella grupa Take 6 wymyka się klasyfikacji. Zwycięzcy GRAMMY  i Dove Award są idealnymi reprezentantami tego, co Duke Ellington nazywał “Poza Kategorią”. Zespół w pełni zapracował sobie na wyjątkowy honor bycia “grupą wokalną najczęściej nominowaną do nagrody Grammy' i jest naprawdę wyjątkowy w swoim brzmieniu: sześć anielskich I wyrafinowanych głosów zjednoczonych w krystalicznie czystej harmonii.
Wśród gwiazd, z którymi współpracowali w trakcie swojej dotychczasowej kariery znaleźli się m.in. 
Quincy Jones, Steve Wonder, Ray Charles, Ella Fitzgerald czy Whitney Houston

Historia Take 6 zaczyna się w 1980 roku w Oakwood Collage w Huntsville (Alabama) kiedy Claude McKnight założył kwartet znany jako Gentleman's Estate Club. Kiedy tenor Mark Kibble usłyszał gupę na próbie dołączył do nich i jeszcze tego samego wieczoru zaśpiewali razem na scenie. Mervyn Warren dołączył do zespołu krótko po tym. Grupa zmieniła nazwę na Alliance, występując lokalnie przez kilka lat.

W 1987 zespół podpisał kontrakt z Warner Brothers i zmienił nazwę na Take 6. Ich debiutancki album, który ukazał się rok później, zdobył 2 nagrody Grammy i znalazł się w pierwszej dziesiątce na liście Billboard's  Contemporary Jazz and Contemporary Christian.


Take 6 zdobyli 10 statuetek Grammy, 10 Dove Awards, Soul Train Award I dwie nominacje do NAAPC Image Award.

 

4.12.2014, Chorzów, Teatr Rozrywki, godz. 19.00

Ceny biletów: 149zł,  129zł,  99zł,  69zł.

 

KUP BILET

Top