Urodziny Miasta Kocham Katowice

{oh!} Orkiestra Historyczna i Olga Pasiecznik, Pałac Młodzieży, 11 września, godz. 19
Pierwszy katowicki zespół grający muzykę dawną wsparty głosem jednej z najbardziej znanych polskich sopranistek Olgi Pasiecznik wykona m.in. „Gloria” G. F. Haendla oraz jedną z kantat J.S. Bacha.
Wśród instrumentalistów wchodzących w skład {oh!} Orkiestry Historycznej znajdziemy   teoretyków, kompozytorów, wykładowców uczelni w Katowicach i Krakowie, którzy doświadczenie zdobywali  w najlepszych europejskich zespołach, we współpracy ze znakomitymi dyrygentami solistami. Z kolei Olga Pasiecznik jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych (m.in.  na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w ‘s – Hertogenbosch czy monachijskiego festiwalu Opernfestspiele).
Orkiestra Historyczna zdobywa coraz większe uznanie na polskiej scenie muzyki poważnej
i dawnej, czego dowodem są zaproszenia na prestiżowe polskie festiwale, a także współpraca
z cenionymi solistami, takimi jak Olga Pasiecznik.
soliści:
Olga Pasiecznik- sopran
Russell Gilmour- trąbka
Krzysztof Firlus- viola da gamba
Martyna Pastuszka, Małgorzata Malke- skrzypce

W programie:
G.Ph.Telemann (1681-1767)- Suita na violę da gamba i orkiestrę  TWV 55:D6
G F. Haendel ( 1685-1759)- arie Poppei z opery Agrippina HWV 6
J.S.Bach ( 1685-1750)koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
J.S. Bach- kantata "Jauchzet Gott in allen Landen" BWV 51 na sopran, trąbkę i orkiestrę
Bilety w cenie 10 zł (Karta Seniora) i 15 zł
KUP BILET

Barbara Furtuna, Kościół ewangelicki, 12 września,  godz. 20
Zespół pieśniarzy z Korsyki wykonujących a capella tradycyjne korsykańskie pieśni. Barbara Furtuna jest drugą, obok zespołu A Filetta, najbardziej znaną na świecie grupą kultywującą tradycje śpiewu polifonicznego wysp Morza Śródziemnego. Ich niezwykłe głosy towarzyszyły także licznym projektom innych artystów. Tworzyli m.in. płytę „Via Crucis” zespołu muzyki dawnej L’Apreggiata, na której wykonywali tradycyjne korsykańskie pieśni  pasyjne. Do Katowic przyjadą z programem „Voix Corses”.
Bilety w cenie 10 zł (Karta Seniora) i 15 zł
KUP BILET

Misa Flamenca – Paco Pena i Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła,13 września, godz. 19.30
Paco Pena jest jednym z największych wirtuozów hiszpańskiej gitary wykonujących muzykę flamenco. Od lat 60. XX wieku popularyzuje tę pełną energii i andaluzyjskiego słońca muzykę poza Hiszpanią, tworząc najpierw w Wielkiej Brytanii, a potem występując również w Stanach Zjednoczonych. Dzięki kontaktom z muzykami działającymi w innych obszarach, połączył flamenco z muzyką poważną, jazzem, bluesem czy latino.
W 1991 roku Paco Pena stworzył Misa Flamenca – projekt muzyczny w formie mszy. Prawykonanie miało miejsce w londyńskim Royal Concert Hall, a rok później uświetniło wystawę Expo w Sevilli. Misa Flamenca towarzyszy każdorazowo chór, którym w Katowicach będzie Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, uznawany za jeden z najważniejszych zespołów chóralnychw Polsce.
Bilety w cenie 10 zł (Karta Seniora) i 20 zł
KUP BILET

Kayah Transoriental Orchestra, Filharmonia Śląska, 14 września, godz. 18
Wykonanie na żywo muzyki z dziesiątego, studyjnego album Kayah, która w tym roku obchodzić będzie 25-lecie na scenie.  „Transoriental Orchestra” to zbiór pieśni żydowskich z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu śpiewanych m.in. po herbajsku, jidysz i arabsku. Na koncercie usłyszymy więc  brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie.   Płyta nie jest pierwszym spotkaniem piosenkarki z nurtem world music –  popularność wokalistce przyniosła współpraca z takimi muzykami jak Goran Bregovic czy Cesaria Evora.
Bilety w cenie 10 zł (Karta Seniora) i 20 zł
KUP BILET

Top