Music Exklusiv w Bielsku - Białej

Idea cyklu „Music Exklusiv” jest prosta. Chcemy w wyjątkowym mieście i miejscu jakim są miasto Bielsko-Biała i Teatr Polski, prezentować niszowe, często ekskluzywne projekty muzyczne, zespoły, artystów muzyki szeroko określanej jako alternatywna lub offowa. Zespoły, które zaczynają oraz te, które pojawiły się już na ważnych festiwalach i mają spore grono wymagających fanów.
Nie będzie modnie i masowo, jak w wielu innych miejscach. Będzie interesująco i wysublimowanie bez specjalnych podziałów na nurty czy stylistyki. Pomysł tkwi w nieustających poszukiwaniach i konfrontowaniu tego, co dopiero odkryte z tym, co zostało już sprawdzone w kraju lub za granicą. Raz w miesiącu, podczas jednego wieczora, na Dużej Scenie Teatru Polskiego zagrają dwa zespoły. Pierwszy określany jako „Młody Exklusiv” oraz drugi zasługujący na miano „Gwiazdy Exklusiv”.
W założeniach „Music Exklusiv” ma być cyklem trwającym od września do czerwca. Oprócz koncertów (Strefa Scena) zapraszać będziemy dziennikarzy muzycznych, którzy poprowadzą dyskusje w ramach Strefy Dziennikarskiej. Ciekawostką towarzyszącą koncertom ma być promowanie ekologicznej żywności, którą proponować będziemy widzom i artystom (Strefa SlowFood).

Organizatorem cyklu jest Teatr Polski w Bielsku-Białej.
Partnerem jest Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris.


OLY
Oly. to 20-letnia artystka o charakterystycznym ciepłym głosie i niezwykłej dojrzałości. Pochodzi z Lublina. Jej teksty to intymne historie przywodzące na myśl styl najlepszych światowych singer-songwriterów. Występuje w kameralnym składzie z gitarzystą, akompaniując sobie na ukulele i kalimbie, na NEXTPOP FESTIVAL 2014 zobaczyliśmy ją po raz pierwszy z całym zespołem. Jej zapowiadany na jesień debiut płytowy w barwach znanej z cenionych produkcji wytwórni Nextpop jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Gościnnie na płycie wystąpi m. in. Fismoll.

KARI
KARI - polska artystka, producentka i singersongwriter’ka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty “Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem “Wounds And Bruises” (oba wyd. NEXTPOP).
Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. „Wounds And Bruises” to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem, a subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków, od tribalowych beatów, po elektro i brzmienia lat 80. Na płytę składa się 9 szczerych opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie, dramatycznych zmianach w życiu, zranieniach i odnajdowaniu siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez KARI i Jon’a Headley’a w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji.
KARI zdobyła główną nagrodę magazynu HIRO 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka na swoim koncie ma już także wyróżnienia za najnowsze wydawnictwo “Wounds And Bruises”. Płyta zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013 portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray.
Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival, i wielu innych. W marcu br. utwór “The One” został umieszczony na tydzień na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od znanych brytyjskich dziennikarzy prowadzących audycje. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow 24 maja na scenie BBC Introducing. Obecnie planowane są dalsze koncerty KARI, również poza Polską.

 

12 września 2014 piątek
Duża Scena
Teatr Polski
ul. 1  Maja 1
43-300 Bielsko-Biała

Bilety 35zł oraz 40zł VIP
Bilety do nabycia od poniedzałku.

Top