ARS INDEPENDENT FESTIVAL 2014

ARS INDEPENDENT FESTIVAL 2014
23-28 września | Katowice
Ars Independent to interdyscyplinarny festiwal prezentujący wszelkie formy „ruchomych obrazów” jako medium ekspresji twórczej oraz miejsce krytycznej dyskusji na ich temat. Mając u swoich podstaw kino, porusza się w stronę pograniczy alternatywnej kultury audiowizualnej, stąd zainteresowanie animacją, dokumentem muzycznym, grami wideo, machinimą czy eksperymantalnymi mariażami dźwięków i obrazów.
Sercem Ars Independent są dwa konkursy filmowe: Czarny Koń (aktorskie pełne metraże) oraz Czarny Koń Animacji (animowane krótkie metraże), w ramach których premierowo prezentowane są debiuty oraz filmy drugie reżyserów z całego świata.
Ponadto w programie przeglądy jurorskie: Bruce LaBruce i Mariola Brillowska, czyli kanadyjski reżyser i pionier postpunkowego ruchu queercore radykalnie afirmującego odmienność oraz niemiecka reżyserka animacji, bezpardonowo poruszająca się w tematach seksualności.
Kontynuacji w tym roku doczekały się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (scena niezależna gier wideo). Audiofile posłuchają death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finalndii. Pasjonaci gier wezmą udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczą w kinie machinimy, zagrają w gry indie na wystawie w galerii sztuki.
Czarny Koń to piękna metafora, którą rozumieć można na wiele sposobów – każdy z nich jest jednakowo uprawniony i każdego zachęcamy do poszukiwania własnego Czarnego Konia podczas Ars Independent.
Ars Independent Festival organizowany jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.
SPRZEDAŻ KARNETÓW | 24.08 - 28.09
50 zł NORMALNY
40 zł ULGOWY

Bilety tutaj

Top