PalmJazz 2014

Palmjazz nr 5 . Gliwice 2014 r.
 
Mamy zaszczyt zaprosić na piąte, jubileuszowe wydanie festiwalu Palmjazz. Odbędzie się on od 26 października do 11 listopada oraz 29 i 30 listopada w Gliwicach. W pierwszej części festiwalu spotkamy się z Johnem Scofieldem i jego triem, Branfordem Marsalisem w kwartecie, Terence Blanchard Quintet, Kurtem Rosenwinklem, Birelli Lagrenem, Trilokiem Gurtu z Csabą Toth Bagim, Rebeccą Martin i Larry Grenadierem. Jednym z głównych gości festiwalu będzie legendarny Francuz, Richard Galliano.
Polscy wykonawcy reprezentowani będą przez Hankę Rybkę-Chowaniec z Góralami, Włodzimierza Nahornego z Tomkiem Muchą, Trio Michała Wróblewskiego. Zapewne niezwykłym przeżyciem będzie koncert polskiego laureata Grammy, Włodka Pawlika oraz koncert czterech polskich znakomitych pianistów: Artura Dutkiewicza, Sławka Jaskułke, Piotra Wyleżoła i Marcina Wasilewskiego.
 
Druga część festiwalu to koncerty oparte na muzyce Krzysztofa Kobylińskiego z udziałem Adama Makowicza, Stanisława Sojki, Orkiestry Aukso, KK Pearls z niezwykłą Reut Rivką, a także Dimą Gorelikiem, Tomem Dayanem i Edi Sanchezem. Koncert Adama Makowicza będzie równocześnie związany z promocją płyty Makowicz plays Kobyliński .
 
Zdecydowana większość koncertów będzie miała miejsce w Centrum Jazovia, na gliwickim rynku.
 
Jak zawsze będziemy przyjmować zamówienia na album z muzyką KK wykonywaną przez Richarda Galliano, Kurta Rosenwinkla, Birelli Lagrene'a, Triloka Gurtu, Orkiestrę Aukso , autora muzyki oraz innych wielkich artystów.
 
Bilety tutaj
Top