Ballet Magnificat "Face to Face"

Ballet Magnificat "Face to Face"
na rzecz Centrum św. Józefa
22 maja 2015, godz. 19:00
CKK Katowice, im. Krystyny Bochenek

Ballet Magnificat to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi. Wystawiają swoje spektakle na całym świecie. Łączą balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc widowiskowe spektakle teatralno-muzyczne. W tej niezwykłej mieszance wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie, połączonej z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, leży siła Balletu Magnificat.
Podczas swojego występu w Katowicach grupa zaprezentuje widowisko Face to face. To współczesna historia dwóch profesjonalnych tancerek, która przeniesie widzów za kulisy widowiska baletowego. Jedna z artystek wiedzie życie pełne niezwykłej radości i wolności, druga pełne egoizmu, alkoholu, rozwiązłości. Face to face przedstawia opowieść o odkupieniu w oparciu o wypisy z Biblii i klasyczny balet Don Kichot.
Ballet Magnificat nie jest zwykłą grupą baletową. To profesjonaliści tańczący z porywu serca: chcą być w miejscach, w których mogą pomagać. Są narzędziem w rękach Boga i w jego imieniu dzielą się z widzami przesłaniem swoich spektakli, talentem tanecznym, pasją do muzyki. Występem Face to face wspierają charytatywną akcję zbiórki na rzecz żłobka, który już niedługo powstanie w Katowicach. Pomagają w budowie Centrum Św. Józefa organizowanej przez Stowarzyszenie PoMOC. To organizacja prowadzona przez Siostry Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Katowicach,
Projekt Centrum Św. Józefa obejmuje nie tylko 40-ci miejsc żłobkowych, ale także profesjonalną opiekę nad rodziną: budowanie więzi, wsparcie dla rodziców i dziadków, zajęcia z kolorem i dźwiękiem, nowoczesne metody pracy z dzieckiem, bezpieczeństwo. Budowę żłobka rozpoczęła Siostra Anna Bałchan - siostra zakonna w Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej w Katowicach. Już od 30 lat działa na rzecz ludzkiej wolności oraz godności. Jest jedną z założycielek Stowarzyszenia PoMOC. Przeciwdziała handlowi ludźmi, współpracuje z fundacją LaStrada i organizacją RENATE. Pracuje w Miejskiej Komisji Przeciwdziałania Przemocy i MSW. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę Totus oraz Nagrodę im. Księdza Józefa Tishnera.
Centrum ma być miejscem budowania społeczności lokalnej, wspierającym rodziny. Każdy może przyłączyć się do akcji budowy żłobka kupując bilet na spektakl Balletu Magnificat Face to face. Cały dochód zostanie przeznaczony na ten właśnie cel: Centrum Św. Józefa w Katowicach.
Maj 2015 pierwsza wizyta grupy Katowicach. Ich występ to okazja, by wspomóc budowę Centrum Św. Józefa, ale i doświadczyć mocy muzyki. Widowisko będzie niesamowite – grupa Ballet Magnificat to znakomici tancerze! Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). Znaleźli czas, by przyjechać też do nas: Ballet wystąpi 22 maja 2015r. o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w Katowicach (Plac Sejmu Śląskiego).

KUP BILET

Top