Musical TOBIASZ

Musical TOBIASZ
22 i 23 czerwca, godz. 19.00
Pałac Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26

22 i 23 czerwca  na scenie Pałacu Młodzieży w Katowicach zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie Musical TOBIASZ, w reżyserii Mariusza Kozubka.
Biblijna opowieść będąca adaptacją starotestamentalnej „Księgi Tobiasza" pełna jest odniesień do współczesności.  Spektakl jest po trochu komedią biblijną, po części kryminałem, komedią romantyczną, musicalem, wreszcie... horrorem.
Prapremiera „Tobiasza” (w wykonaniu zespołu Teatru „A”, scenariusz i reżyseria Mariusz Kozubek, muzyka Marcin Dzwonowski) miała miejsce w Ruinach Teatru „Victoria” w Gliwicach w październiku 1997 roku. Spektakl – najpierw grany jako wieloobsadowy musical, następnie w formie kameralnego przedstawienia muzycznego – był prezentowany w całej Polsce ponad 800 razy!
 
Tym razem TOBIASZ w musicalowej interpretacji zostanie zaprezentowany przez młody, dynamiczny „Teatr Franciszka” prowadzony przez reżysera Mariusza Kozubka. Zespół Teatru tworzy młodzież biorąca udział w Megawidowiskch realizowanych w Katowickim Spodku: "Franciszek- wezwanie z Asyżu" (2013) , Exodus" (2014r.) i JONASZ (2015r.).

Treść Spektaklu
Pobożny Żyd - Tobiasz, traci wzrok. Modląc się do Boga o rychłą śmierć wysyła swego syna, Tobiasza Młodszego, aby ten odebrał dług od Gabaela w Raga. W podróży towarzyszy chłopcu zagadkowy nieznajomy, który przedstawia się jako daleki krewny rodziny - Azariasz. W czasie wędrówki, obfitującej w rozliczne przygody, Tobiasz zakochuje się w córce Raguela - Sarze. Ale dziewczyna jest dręczona przez demona - w noc poślubną giną jej kolejni mężowie. Azariasz staje do walki z demonem i zwycięża go. Finałem historii jest odzyskanie wzroku przez ślepego Tobiasza. Azariasz objawia, iż jest Archaniołem Rafałem.
Spektakl  niezmiennie bawi i wzrusza, przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o Aniołach i Opatrzności oraz o tym, że nigdy tak naprawdę nie jesteśmy sami.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka: Marcin  Dzwonowski
Przygotowanie wokalne: Piotr Solorz
Prowadzenie zespołu muzycznego: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Mariusz Kozubek, Wojtek Wójcik
Czas trwania: 120 min.

Organizator
Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych
„Teatr Franciszka”

Partnerzy
Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Pałac Młodzieży w Katowicach
Instytucja Kultury Katowice- Miasto Ogrodów


Patronat medialny
Gość Niedzielny, Radio eM, TVP Katowice

Więcej informacji
/www.facebook.com/franciszki/

Top