Musical „Ewangelia według... Kobiet”

Musical „Ewangelia według... Kobiet”
21 i 22 października 2016 r., godz. 18.00, Pałac Młodzieży w Katowicach

Światowa prapremiera nowego, biblijnego, autorskiego musicalu Mariusza Kozubka, z muzyką Piotra Solorza. Tym razem sceniczną opowieść snuć będą znane z kart Nowego Testamentu kobiety. Ewangelie zostały spisane przez mężczyzn – i to męski punkt widzenia po dziś dzień włada naszą wyobraźnią. A co by było, gdyby przedstawione na kartach Nowego Testamentu historie opowiedziały, a może raczej wyśpiewały, kobiety?

Ta nieco odmienna (w zdominowanym przez mężczyzn świecie chrześcijaństwa) perspektywa pozwoli w nowym świetle spojrzeć na aż nazbyt dobrze znane, ewangeliczne prawdy.
Czas aby o Ewangelię upomniały się kobiety – wszak to one niejednokrotnie  rozumiały więcej, niż kłócący się o władzę apostołowie. To one  z cichym oddaniem towarzyszyły Mistrzowi, stały się powierniczkami największych tajemnic- wcielenia i  zmartwychwstania, pozostając wierne do końca.

Niezwykle poruszająca opowieść,  pełna kobiecej wrażliwości i temperamentu, z interesującymi kreacjami  wokalno- aktorskimi zaproszonych do udziału w spektaklu solistek, pochodzących z rożnych stron Polski.

W musicalu, obok młodych aktorów „Teatru Franciszka”, wystąpią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu oraz band rockowy.

Spektakl uświetni obchody XVI Dnia Papieskiego, któremu towarzyszy hasło „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka: Piotr Solorz
Współpraca aranżacyjna: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Agnieszka Jasińska

Top