jaZZ i okolice 2016

Festiwal Muzyki Improwizowanej jaZZ i okolice 2016: "Otwarta przestrzeń i wyobraźnia - współczesne formy jazzu"
jaZZ & beyond Improvised Music Festival 2016: "Open Space and Imagination - Modern Forms of Jazz Music"

Festiwal Muzyki Improwizowanej - jaZZ i Okolice / jaZZ & Beyond jest bezpośrednią kontynuacją cyklicznej imprezy muzycznej, realizowanej pod tym samym tytułem od 10 lat w Katowicach, jednak początki naszych muzycznych propozycji sięgają 2004 roku, kiedy to rozpoczęliśmy realizację koncertów w Górnośląskim Centrum Kultury i Jazz Klubie Hipnoza w Katowicach jako cykl: jaZZ i okolice. Od 2012 roku Festiwal jaZZ i Okolice / jaZZ & Beyond realizowany jest jako wydarzenie odbywające się w kilku miastach regionu: Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Jaworznie, Częstochowie, Koszęcinie, Tychach i Gliwicach w okresie trzech jesiennych miesięcy: od końca września do połowy grudnia. W tym roku, po raz pierwszy, także w Opolu.
Prezentowana muzyka to wielowątkowa podróż po świecie różnorodnych kultur i tradycji, która swoje inspiracje czerpie zarówno z historii amerykańskiego, europejskiego i polskiego jazzu, muzyki soul, rhythm and bluesa, rozmaitości muzyki etno-folkowej, jak również z brzmień muzyki pop-rock, elektroniki, muzyki klasycznej, eksperymentalnej oraz współczesnej kameralistyki.
Pomysłodawcą, autorem programu festiwalu i jego głównym promotorem jest Andrzej Klinowski, kulturoznawca, wielki pasjonat muzyki, producent muzyczny, autor tekstów o muzyce i wywiadów z jej twórcami.
Tegoroczną - X edycję festiwalu jaZZ i okolice / jaZZ & beyond 2016 określa motto: Otwarta przestrzeń i wyobraźnia - współczesne formy jazzu. W ramach jubileuszowej edycji festiwalu realizowany będzie projekt specjalny - spotkanie muzyków polskich i amerykańskich pod kierownictwem nowojorskiej kompozytorki, flecistki i pedagoga Jamie Baum, finalnym efektem spotkania muzyków i prób będzie koncert w Filharmonii Śląskiej, a także wylot zespołu na festiwal jazzowy do Portugalii.
Serdecznie zapraszam na koncerty
Andrzej Kalinowski

Szczegółowy program festiwalu:

 

Joyce Moreno & Band
01 Października 2016 godz. 19:00 | Teatr Ziemi Rybnickiej, ul. Plac Teatralny 1 , 44-200 Rybnik
 
Bilety: 40 zł
 

Joyce Moreno - śpiew, gitara
Helio Alves - fortepian
Rodolfo Stroeter - kontrabas
Tutty Moreno – perkusja

Joyce Moreno jest urodzoną w Rio de Janeiro, wokalistką, kompozytorką, aranżerką i multiinstrumentalistką, na swoim kompozytorskim koncie ma ponad 400 nagranych piosenek, które ponadto interpretowane są przez największych brazylijskich twórców Bossa Novy i muzyki popularnej. Kompozycje Moreno były interpretowane m.in. przez Annie Lennox, Wallace Roneya, Omara Portuondo i Black Eyed Peas, Jej kompozycje zostały wykorzystane w ścieżkach dźwiękowych kilku filmów fabularnych, m.in. w „Graczu” Roberta Altmana i „Legalnej blondynce” Roberta Luketica.

Joyce otrzymała cztery nominacje do muzycznej nagrody Grammy Ameryki Łacińskiej. Do tej pory wydała 34 autorskie płyty i dwa koncerty w wersji audio-video, ponadto jej piosenki ukazały się na licznych kompilacjach. Koncertuje na całym świecie, zarówno na festiwalach folkowych i jazzowych; w teatrach i klubach muzycznych.

_________
Helio Alves Jest pochodzącym z Sao Paulo w Brazylii pianistą, który po ukończeniu studiów muzycznych w Berklee College of Music w Bostonie zamieszkał w Nowym Jorku na początku lat 90-tych. Od tamtej pory pracuje z jednymi z najważniejszych nazwisk muzycznej sceny Ameryki i Brazylii, artystami m.in.: Joyce Moreno, Rosa Passos, Oscar Castro-Neves, Airto Moreira & Flora Purim, Claudio Roditi.
Pojawił się także na albumach wyróżnionych nagrodą amerykańskiego przemysłu muzycznego GRAMMY u boku tak wybitnych liderów jak: Joe Henderson, Paquito D'Rivera i Yo-Yo Ma.
Helio wydała cztery albumy jako lider zapraszając do współpracy wybitnych instrumentalistów: Al Fostera, Johna Patitucci, Matta Wilsona, Duduka da Fonseca, Nilsona Matta, Romero Lubambo, Scotta Colleya i Antonio Sancheza.


____________________________


Anna Gadt Quartet (feat. RGG Trio)
08 Października 2016 godz. 19:00 | Centrum Kultury Jazovia, ul. Rynek 10, 44-100 Gliwice
 
Bilety: 30 zł
 
Anna Gadt - śpiew, kompozycje
RGG Trio:
Łukasz Ojdana - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Anna Gadt to klasycznie wykształcona charyzmatyczna kompozytorka, improwizatorka i wokalistka, w której głosie słychać nostalgię i tęsknotę. Od wielu lat na scenie wspiera ją trio RGG: pianista Łukasz Ojdana, kontrabasista Maciej Garbowski i perkusista Krzysztof Gradziuk. Jako kompozytorka i autorka tekstów, poza dźwiękami i słowem, poszukuje środków wyrazu przede wszystkim w barwie, ciszy i przestrzeni. Wyraża siebie poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. W swojej muzyce intrygująco oscyluje pomiędzy śpiewem, szeptem i opowiadaniem. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy.

W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Na mojej drodze” (4ever Music/Warner), którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności. Płyta przyniosła jej nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.

W 2010 roku pojawiła się jej druga płyta ‐ “Still I Rise”, całej muzyce patronowała postać amerykańskiej poetki Mayi Angelou, której wokalistka dedykowała tytułowy utwór Still I Rise.

Trzeci album „Breathing” ukazał się w roku 2013 nakładem wytwórni Universal Music. Album zawiera 10 autorskich kompozycji oraz interpretację wiersza Mirona Białoszewskiego - „Liryka śpiącego”. Płyta wyznacza nowy trend w drodze artystycznej Anny Gadt, pełen słowiańskich i skandynawskich odniesień.

Na rok 2016 planowane są dwie premiery, albumu „Renaissance”, inspirowanego polską muzyką renesansu, który wokalistka nagrała w trio, z oryginalnym akordeonistą Zbigniewem Chojnackim i perkusistą Krzysztofem Gradziukiem, oraz kolejny autorski album z triem RGG. Ponadto Anna Gadt jest blisko związana z festiwalem Voicingers oraz z jedyną w Polsce jazzową formacją wokalną ‐ Jazz City Choir.

 

____________________________________________________________


Jamie Saft New Zion Trio feat. Cyro Baptista, Sala Koncertowa PSM w Opolu
09 Października 2016 godz. 19:00 | Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 18, 45-084 Opole
Jamie Saft - fortepian, instrumenty klawiszowe
Cyro Baptista - instrumenty perkusyjne, śpiew
Brad Jones - kontrabas
Ben Perowsky – perkusja
NEWZION TRIO to grupa nowojorskiego pianisty i keyboardzisty wykonująca eklektyczny mix muzyki Dub, energetycznego transu pełnego głębokich relacji do Roots Reggae i amerykańskich tradycji muzycznych. Ten niepowtarzalny świat dźwięków, wzbogaca obecność Cyro Baptisty wybitnego brazylijskiego wirtuoza instrumentów perkusyjnych.

Muzycy zespołu to utalentowani współpracownicy wielkich gwiazd amerykańskiej muzyki, zespołów takich jak: Bad Brains, Beastie Boys i B-52'S; wybitnych solistów: Stinga, Yo-Yo My, Paula Simona, Micke'a Pattona, Johna Zorna, Lourie Anderson; a także legendarnych jazzmanów: Ornette Colemana, Herbie Hancocka, Elvina Jonesa, Wyntona Marsalisa, Roya Ayersa i wielu innych.
Perkusjonista zespołu, Brazylijczyk Cyro Baptista, powszechnie zaliczany jest do ścisłego grona największych mistrzów w grze na rozmaitych instrumentach perkusyjnych i etnicznych, jest też ich konstruktorem oraz kreatorem nowych brzmień, interpretując w nowatorski sposób wiele klasycznych form muzycznych - m.in. w 2009 roku na festiwalu muzycznym w Portugalii wykonał oryginalną interpretację klasycznej rockowej kompozycji grupy King Crimson - 21st Century Schizoid Man, występując jako formacja perkusyjna Cyro Baptista's Beat The Donkey.


__________________________________________________________

 
JOHN SCOFIELD QUARTET - "COUNTRY FOR OLD MEN", support: BlackBird
24 Października 2016 godz. 19:00 | FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA im. Bronisława Hubermana, ul. Wilsona 16, 42-202 Częstochowa
 
Bilety: 60 i 80 zł
 

John Scofield Quartet
John Scofield - gitara
Larry Goldings - organy, fortepian
Steve Swallow - kontrabas
Bill Stewart – perkusja
------------
BlackBird
Michał Walczak: gitara
Michał Rorat: fortepian
Paweł Surman: trąbka
Bartek Bednarek: gitara basowa
Frank Parker: perkusja


John Scofield należy dziś do ścisłej czołówki najważniejszych gitarzystów w świecie jazzu, bluesa i muzyki funky. Cechują go: wybitny kunszt instrumentalny oraz niespotykana elastyczność repertuarowa (gitarzysta nie stroni od nowych brzmień, a nawet rockowych riffów - zawsze jednak solidnie osadzonych w jazzowej i bluesowej harmonii), które stanowią o sukcesie komercyjnym bez utraty wartości czysto artystycznych jego muzyki. John Scofild to muzyk niezwykle zasłużony dla historii amerykańskiego jazzu.

Jego doskonała gitarowa technika, feeling i od pierwszego dźwięku rozpoznawalne brzmienie gitary nawiązuje do różnorodnych nurtów amerykańskiej tradycji, a muzyka którą tworzy, od wielu lat łączy pokolenia melomanów, nie tylko samego jazzu ale także bluesa, rocka, muzyki soul i gospel.

John Scofield otrzymał w 2016 roku prestiżową nagrodę amerykańskiego przemysłu muzycznego GRAMMY w kategorii: Najlepszy Jazzowy Album Instrumentalny.
www.johnscofield.com

BlackBird
Ten założony w 2012 kwintet zdecydowanie stawia na świeżość brzmienia, z niespotykaną precyzją aranżuje własne, autorskie kompozycje trzymając się z dala od powtarzanych w nieskończoność standardów.
W ich twórczości zagłębiającej się w bogaty nurt jazzu, jazz-rocka, rocka i fusion nieustannie przenikają na powierzchnie charakter i bogactwo doświadczeń członków zespołu. Liryka amerykańskiego mainstreamu staje w opozycji do ostrej sekcji rytmicznej, noszącej w sobie potężny ładunek energii. Słowiańska dusza daje o sobie znać w nieokiełznanych improwizacjach, w których muzycy dają świadectwo swojej wirtuozerii, a całość spowita jest w mrocznych, tchnących chłodem wariacjach, bliskich skandynawskiemu brzmieniu nu-jazzu.


__________________

 
Zohar Fresco Quartet
29 Października 2016 godz. 20:00 | Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów
 
Bilety 40 zł
 

Zohar Fresco - bębny ramowe, inne perkusjonalia, śpiew ;
Tomer Bar - fortepian ;
Mark Moshayev - perkusja ;
Christos Barabas Ney – śpiew

"świetny zespół, jeden z najlepszych jakie w życiu słyszałem" - Leszek Możdżer

ZOHAR FRESCO jest jednym z najbardziej znanych perkusjonistów na świecie. Członek jazzowego trio Możdżer / Danielsson / Fresco, nagrywa także i koncertuje min. z artystami takimi jak: Ross Daly, Ara Dinkjian, Philipe Glass, Hamid Drake, Ustad Zakir Husian, Daniel Zamir, w latach 1991-2003 był członkiem izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.

Koncerty Zohar Fresco Quartet prezentują muzykę z jego pierwszej, autorskiej płyty, która jest dedykowana bębnowi ramowemu, zwanemu po hebrajsku Tof Miriam – jednemu z najbardziej starożytnych instrumentów świata. Fresco rozwija unikalny muzyczny dialekt bębna ramowego i redefiniuje swój styl grania, charakteryzujący się oryginalną techniką palców, notacją i językiem bębnów zwanym manegina. Fresco przywraca bębnom ramowym pierwsze miejsce na scenie, prezentując bogactwo ich dźwięków i ekspresyjność. Podczas koncertów Fresco prezentuje historię bębnów ramowych oraz starożytnej kultury i przedstawia różne formy gry. Na program koncertów składają się autorskie kompozycje Fresco zainspirowane przez starożytny Tof Miriam takie jak min. znane polskiej publiczności w jazzowych interpretacjach z płyty Możdżer / Danielsson / Fresco „Polska”, „Chai Peiomt” oraz „Shavuot” czy Miriam the Prophetess, Jacob’s Ladder i Manegina.

_____________________________


Jamie Baum Polish - American Octet
05 Listopada 2016 godz. 19:00 | Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, ul. Sokolska 2, 40-084 Katowice
 
Bilety: 30 zł
 

Jamie Baum Polish - American Octet

Jamie Baum - flety, kompozycje i aranżacje, prowadzenie zespołu;
John Escreet - fortepian, Fender Rhodes;
Maciej Obara – saksofon altowy;
Tomasz Dąbrowski - trąbka;
Ireneusz Wojtczak – saksofon tenorowy i klarnet;
Gabriel Niedziela – gitara;
Zachary Lober – kontrabas;
Jeff Hirshfield – perkusja.

Jamie Baum jest nowojorską flecistką i kompozytorką, która wykonuje muzykę z pogranicza jazzu oraz amerykańskiej muzyki klasycznej. Jej kompozycje to rodzaj abstrakcyjnej podróży poprzez charakterystyczne brzmienia narodowej i folkowej muzyki różnych krajów, w szczególności obu Ameryk. Jamie zaliczana jest do ścisłej czołówki amerykańskich muzyków jazzowych i była wielokrotnie wyróżniona w dorocznej ankiecie krytyków prestiżowego magazynu Down Beat. W roku 2014 jej zespół: Jamie Baum Septet + został nominowany, przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Jazzu, do nagrody przemysłu muzycznego Grammy w kategorii "Best Ensemble of the Year" obok The Wayne Shorter Quartet i Steve Coleman & Five Elements, a jej ostatnia płyta: „In This Life” uzyskała bardzo dobre recenzje i noty w prasie oraz portalach dedykowanych jazzowi na całym świecie.

Kreatywna nowojorska flecistka i kompozytorka odwiedzi Polskę po raz pierwszy, zagra koncert ze swoim podstawowym zespołem: John Escreet - fortepian, Fender Rhodes; Zachary Lober – kontrabas; Jeff Hirshfield – perkusja, wzbogaconym o czterech polskich instrumentalistów młodego pokolenia: Macieja Obarę – saksofon altowy; Gabriela Niedzielę – gitara; Tomasza Dąbrowskiego - trąbka i Ireneusza Wojtczaka – saksofon tenorowy i klarnet. Muzycy będą pracować dwa dni w gościnnych murach Filharmonii Śląskiej, a finalny efekt tej współpracy usłyszymy 5 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej.


_________________________________________________

Sylvie Courvoisier TRIO with Kenny Wollesen and Drew Gress
10 Listopada 2016 godz. 20:00 | Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, ul. Sokolska 2, 40-084 Katowice
 
Bilety: 30 zł
 

Sylvie Courvoisier - fortepian;
Drew Gress - kontrabas;
Kenny Wollesen – perkusja


Sylvie Courvoisier

Nowojorska pianistka, kompozytorka i improwizatorka.
Sylvie urodził się w Lozannie, w Szwajcarii, gdzie w wieku lat sześciu rozpoczęła muzyczną edukację w klasie fortepianu. Począwszy od 1996 roku rozpoczęła międzynarodowa karierę pianistyczną. W 1998 roku zamieszkała w Nowym Jorku. Środowisko muzyczne tego miasta bardzo szybko dostrzegło jej obecnośc i zaprosiło do licznych współprac. Sylvie z dużym „wyczuciem i smakiem” porusza się zarówno w formach klasycznych jak i w muzyce improwizowanej, ponadto komponuje oraz wykonuje muzykę na użytek teatru i baletu.

Do tej chwili pianistka nagrała ponad 35 autorskich płyt, które ukazały się w wydawnictwach: ECM, Tzadik oraz Intakt Records. Ponadto wzięła udział w nagraniu ponad 70 płyt innych muzyków, najczęściej współpracowała z takimi artystami jak: John Zorn, Ikue Mori, Susie Ibarra, Joey Baron, Tim Berne, Tony Oxley, Yusef Lateef, Tomasz Stańko.

Artystce towarzyszyć będzie amerykański kontrabasista Drew Gress. To jeden z najaktywniejszych instrumentalistów nowej muzyki improwizowanej, bardzo często występuje z artystami wyznaczającymi główne kierunki rozwoju tej muzyki, takimi jak: Ralph Alessi, Tim Berne, Don Byron, Uri Caine, Bill Carrothers, Na perkusji zagra Kenny Wollesen.


____________________________________________________
Kuba Więcek / Mateusz Gawęda Special Project feat. Ralph Alessi
12 Listopada 2016 godz. 19:00 | Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny - sala widowiskowa w Pawilonie im. E. Kamińskiej, ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
 
Bilety: 10 zł
 

Ralph Alessi - trąbka [USA]
Kuba Więcek - saksofon  [PL]
Mateusz Gawęda - fortepian [PL]
Max Mucha - Kontrabas [PL]
Moritz Baumgärtner - perkusja [GER]

Wspólny muzyczny projekt saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy. W trakcie ostatniej podróży do Nowego Jorku Kuba miał okazję poznać jednego z najwybitniejszych amerykańskich trębaczy - Ralpha Alessiego. Wymiana paru zdań i dźwięków zaowocowała pomysłem zagrania wspólnej trasy koncertowej oraz nagrania płyty jesienią 2016 roku. Muzyka napisana specjalnie na tę okazję przez Mateusza i Kubę jest wypadkową miłości do ich własnej tradycji jak i fascynacji amerykańskim jazzem. Muzycy zaprosili do projektu jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych w Europie - kontrabasistę Maxa Muchę oraz mieszkającego w Berlinie perkusistę Moritza Baumgärtnera.


_________________________________________

Tymański Yass Ensemble feat. Antoni "Ziut" Gralak
27 Listopada 2016 godz. 19:00 | Sala widowiskowo - koncertowa "Muza", Warszawska 2, 41-200 Sosnowiec
 
Bilety 30 zł
 

Tymon Tymański - kontrabas, gitara, śpiew
Antoni "Ziut" Gralak - trąbka
Alek Korecki - saksofon altowy
Irek Wojtczak - saksofon tenorowy
Bronek Duży - puzon
Roman Ślefarski – perkusja
Tymański Yass Ensemble – polski zespół jazzowy, powstały w grudniu 2003. Jest on swoistą kontynuacją prowadzonej przez Tymona Tymańskiego formacji jazzowej Miłość.

Repertuar grupy (tak jak i jej nazwa) nawiązuje do twórczości grup yassowych, czyli jest mieszanką jazzu, rocka alternatywnego i muzyki etnicznej.

Zespół zadebiutował w 2004 roku albumem Jitte (nazwa pochodzi od formy w karate shotokan i oznacza "dziesięć rąk"), wydanym przez Tone Industria. Biodro Records - wytwórnia płytowa Tymona Tymańskiego - w 2008 roku wydała kolejną płytę zespołu, o tytule Free Tibet

_______________________________________________

Makemake / Zbigniew Chojnacki / Dominik Strycharski

04 Grudnia 2016 godz. 19:00 | Jazz Club Hipnoza, Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
Bilety: 20 zł

1.Makemake
Rafał Blacha - gitara preparowana
Łukasz Marciniak - gitara elektryczna, elektronika

2.Zbigniew Chojnacki Solo
Zbigniew Chojnacki – akordeon, elektronika

3. Dominik Strycharski plays Eric Dolphy
Dominik Strycharski – flety, głos
Finałowy koncert festiwalu: jaZZ i okolice 2016, w którym swoją muzykę oraz podejście do improwizacji przedstawi trzech polskich wykonawców - wielkich indywidualistów, poszukiwaczy nowych brzmień i form artystycznej ekspresji.

____________________________
Makemake
Rafał Blacha - gitara preparowana
Łukasz Marciniak - gitara elektryczna, elektronika
Muzyka tego duetu oparta jest w dużej mierze na elektro - akustycznej improwizacji oscylującej między takimi gatunkami jak ambient, noise czy free jazz. "W naszej muzyce odwołujemy się do tradycji kompozytorów współczesnych, kierunków takich jak sonoryzm , spektralizm czy minimalizm. Koncerty opierają się głównie na otwartych formach muzycznych." Tak mówią o swoim projekcie sami gitarzyści.

_____________________________
Zbigniew Chojnacki - akordeon

Zbigniew Chojnacki – (1992) akordeonista, improwizator.
Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku, jest ułatwieniem nawiązania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyka, jak sam mówi ,, stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące. ''
Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Anną Gadt, Warsaw Improvisers Orchestra,Krzysztofem Gradziukiem, Otto Williamsem. Na stałe współtworzy grupę BACKSPACE, w której spełnia się, rozwija i tworzy muzykę, która jak sam mówi ma wyraz ,,improwizowanej muzyki współczesnej''. W październiku 2013 roku został zaproszony do Villecroze(Francja) na master class z wybitnym francuskim akordeonista Richardem Galliano. Koncertował już zarówno w Polsce jak i za jej granicami, m.in. we Francji, Włoszech, Norwegii, Niemczech.
___________________________________
Dominik Strycharski - flety, głos
Dominik Strycharski - (1975) polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.  Koncertuje i nagrywa z prowadzonymi przez siebie zespołami Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych.
Wydał kilkanaście płyt z własnymi lub współliderowanymi projektami, przede wszystkim Pulsarus ale także Rhplus, BandFx i Progrram/Kostas New Progrram. Pulsarus to uznany zespół jazzu elektrycznego. Zespół zagrał między innymi na Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Kino na Granicy, na Festiwalu Malta, w Berlinie dla Centrum Kultury Polskiej, Era Nowe Horyzonty, w Recklinghausen, a także w wielu klubach (Hipnoza, Akwarium, Żak, Firlej, Rura, Harris).
Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Współpracowałm.in. z Michałem Zadarą, Wojciechem Klemmem, Katarzyną Raduszyńską, Janem Peszkiem, Wojtkiem Urbańskim,  czy Teatrem Bretoncaffe.

Top