Acid Arab - Before WOMEX 2017

Acid Arab - Before WOMEX 2017

Data: 27 marca 2017
Miejsce: Jazz Club Hipnoza Katowice

Bilety

Poniedziałek
27
Mar 2017
20:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Acid Arab - Before WOMEX 2017

Opis wydarzenia

Acid Arab (FR)
Koncert i DJ Set w ramach Before WOMEX 2017
26 marca, godz. 20, klub Panorama, DJ Set
27 marca, godz. 20, Jazzclub Hipnoza, koncert
Bilety: 10 zł (na każdy wieczór)

To nie jest fusion. To nie jest mix. To spotkanie – tak w skrócie swoją muzykę opisuje Acid Arab. Francuski skład będzie pierwszym gościem cyklu koncertów zapowiadających Targi i Festiwal Muzyki Świata WOMEX Katowice. Wystąpią w poniedziałek 27 marca o godz. 20 w Jazzclubie Hipnoza w pełnym składzie instrumentalnym. Dzień wcześniej można pobawić się przy ich muzyce w klubie Panorama, gdzie zagrają swój DJ set jako duet.
Hervé Carvalho i Guido Minisky – założyciele Acid Arab spotkali się właśnie w klubie, gdzie grał ten drugi. Najpierw organizowali wspólne after party, a potem zaczęli grać wspólne sety pod hasłem Acid Arab. Szybko nazwa stała się określeniem stylu muzycznego, który stworzyli – orientalną odmianę acid house’u. Jak sami mówią: „połączenie w jedno chłodu techno i dramatycznej siły bliskowschodniej muzyki”.
Szybki sukces, jaki odnieśli od 2011 roku, był tym bardziej zaskakujący, że żaden z muzyków nie ma arabskich korzeni. – Jesteśmy zafascynowani bliskowschodnią muzyką, choćby jej zróżnicowanymi strukturami rytmicznymi, które wprawiają tancerzy w trans. Tak sam, jak w przypadku muzyki acid house – mówią muzycy. To nie wschodnia muzyka wkomponowana w zachodnie brzmienia, ale próba współczesnego wpisania się w długą tradycję muzyki bliskowschodniej. 
Acid Arab wydali do tej pory kilka krążków, ale dopiero w październiku 2016 pojawił się całkowicie autorski, długogrający album „Musique de France”. Wraz z Acid Arab występują  na nim takie gwiazdy muzyki arabskiej jak chociażby Rahid Tacha.

Pokaż na mapie

Top