Atari Teenage Riot

Atari Teenage Riot

Data: 11 września 2010
Miejsce: Klub Rotunda Kraków

Bilety

Sobota
11
Wrz 2010
19:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Atari Teenage Riot
Klub Rotunda

Kraków

Opis wydarzenia

Atari Teenage Riot to ekstremalna mieszanka punkowych wokali, anarchistycznego i radykalnie antyfaszystowskiego przekazu, połamanych breakcorowych beatów, metalowych riffów, hardcore techno, noise i hip-hopu. Rewolucyjna pod względem muzycznym i tekstowym. Nie bez znaczenia była muzyczna przeszłość każdego z członków. Stworzyli zespół ponad podziałami, który miał jednoczyć ludzi różnych subkultur wokół wspólnej idei.

Alec Empire jako nastolatek występował w zespołach punkowych. W 1992 razem z Hanin Elias i Carlem Crackiem utworzyli Atari Teenage Riot. W 1994 założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR ukazały się produkcje Atari Teenage Riot a nazwa wytwórni stała się określeniem całego gatunku.

W 1997 do ATR dołączyła Nic Endo. Alec Empire był pod wrażeniem jej umiejętności, a widok na koncercie dziewczyny obsługującej skomplikowany sprzęt elektroniczny wydobywający tak potężną ścianę dźwięku inspirował wiele młodych feministek chcących robić muzykę. Pokazywała, że elektronika to nie tylko domena mężczyzn.

ATR współpracowali między innymi z Nine Inch Nails, Rage Against The Machine, Wu-Tang Clan, Ministry. W 2000 roku po ciężkich i intensywnych jak zawsze trasach koncertowych (oraz śmierci Carla) grupa się rozpadła. Muzycy doszli do wniosku, że muszą od siebie odpocząć, nie mogli dłużej współpracować.

Obecnie skład koncertowy to: Alec Empire (Vocals, synths, drummachines), Nic Endo (Vocals, samplers, noise fx) i MC KidtroniK (Vocals, machines).

myspace

11.09.2010, godz. 19:00
Kraków, Rotunda [ul. Oleandry 1]
Bilety:
60pln [do 30 czerwca]
75pln [od 1 lipca]
90pln [w dniu koncertu]

Pokaż na mapie

Top