Audiencja II - XIII TFM MOTYF

Audiencja II - XIII TFM MOTYF

Data: 20 listopada 2020
Miejsce: Teatr Mały Tychy

Bilety

Piątek
20
Lis 2020
20:30
Audiencja II - XIII TFM MOTYF
Teatr Mały

Tychy

Opis wydarzenia

Szanowni Państwo,
prosimy o wydrukowanie powyższego oświadczenia, wypełnienie go i dostarczenie nam podczas Państwa wizyty w Teatrze Małym w Tychach.

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA I ŚWIADOMOŚCI RYZYKA

 

XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF - spektakl mistrzowski

Teatr Mały / 50 zł

 

Audiencja II – Teatr bezpośredniego kontaktu z Widzem – jubileusz 50-lecia!

Prezentujemy legendarny monodram „Audiencja II” Bogusława Schaeffera, utwór pełen improwizacji, zaskakujących zwrotów akcji i wciągający do uczestnictwa całą publiczność, przekształcając się w „teatr w teatrze”.

Wciągająca i trzymająca w napięciu „komedia” w wykonaniu teatralnego wirtuoza Mikołaja Grabowskiego!

Podczas specyficznie schaefferowskiego wykładu o nowej muzyce, z surrealistycznym epizodem sennym pośrodku utworu, aktor-prelegent najpierw wygłasza monolog o sztuce i kondycji artysty we współczesnym świecie, by następnie przejść do odważnego i nieobliczalnego happeningu z widzami, którzy stają się czynnym uczestnikiem zdarzenia. Pozorna przypadkowość wydarzeń widowiska i jego żywiołowość gwarantują wyborną zabawę i śmiech do łez.

Tekst wybitnego kompozytora, muzykologa i dramaturga Bogusława Schaeffera jest przewrotnym wykładem z teorii muzyki, w którym dociekanie absolutu w kategoriach klasycznej estetyki brutalnie się zderza z kabotyńskimi zagrywkami, balansowaniem na krawędzi trywialności, autoironii i wyzywającym brakiem sensu. Słowem, to Schaeffer w całej okazałości, bez jednoznacznych odpowiedzi i ze wszystkimi obsesjami!

W 2019 roku spektakl obchodził swoje pięćdziesięciolecie! Z tej okazji zapraszamy na wieczór z Schaefferem – jubileuszowy pokaz Audiencji II w wykonaniu Mikołaja Grabowskiego.

Pokaż na mapie

Top