Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

Data: 20 czerwca 2020
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów

Bilety

Sobota
20
Cze 2020
20:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

Opis wydarzenia

Ogrody Dźwięków przechodzą w świat cyfrowy. Choć wiemy doskonale, że nic nie niesie takie energii jak koncert na żywo, to mając na uwadze bezpieczeństwo naszych gości, w tym roku zapraszamy wyjątkowo przed ekrany komputerów. Przygotowaliśmy dla Was dwa premierowe koncerty, zarejestrowane specjalnie na Ogrody Dźwięków i nigdy dotąd nie publikowane. Jako pierwsi zagra znana katowicka Kapela Fedaków. Może piątkowy koncert zamieni się u Was w domową potańcówkę? Zachęcamy!

Koncerty zostaną udostępnione premierowo na profilu FB Miasta Ogrodów (@2016katowice) oraz na profilu YouTube. Dostęp jest wolny, ale możesz kupić symboliczny bilet za 10 zł i przyczynić się do organizacji festiwalu, w ramach którego artyści otrzymują pełne honorarium.

19 czerwca, godz. 20.00 – Kapela Fedaków Rodzinny zespół z Katowic, grający tradycyjną muzykę folkową ze Śląska i uczący i promujący tradycyjne tańce. Znani z organizacji licznych potańcówek i serii warsztatów „Folkowe poniedziałki”. Podczas koncertu wykonają tradycyjną śląską muzykę, w tym melodię zidentyfikowaną przez etnografów na terenie dzisiejszych Katowic oraz autorskie utwory Kuby Fedaka.

20 czerwca, godz. 20.00 – Megitza [PL] Megitza, czyli Małgorzata Babiarz, urodziła się w Zakopanem, skąd w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem. Lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy.

Pokaż na mapie

Top