Kuba Więcek Trio / Orchestra JAZZ HITS!!! [PL]

14. Silesian Jazz Festival
Kuba Więcek Trio / Orchestra JAZZ HITS!!! [PL]

Data: 1 grudnia 2019
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów

Bilety

Niedziela
1
Gru 2019
18:00

Sprzedaż zakończona.

Sprzedaż zakończona.
Kuba Więcek Trio / Orchestra JAZZ HITS!!! [PL]

Opis wydarzenia

14. Silesian Jazz Festival

1.12.2019

 Kuba Więcek Trio „Multitasking” [PL]

„Multitasking” sygnowany jest 83 numerem w serii Polish Jazz i jest drugim krążkiem zaledwie 24-letniego saksofonisty Kuby Więcka. To chyba najmłodszy polski jazzman, unikalny w swoim stylu kompozytor i laureat Fryderyka. I obywatel świata – kształcił się w Europie i za oceanem (Nowy Jork, Amsterdam, Kopenhaga). Piotr Metz napisał o „Multitasking”, że „to idealna ścieżka dźwiękowa otaczającej nas rzeczywistości. Bardzo różnorodna – tak stylistycznie jak i koncepcyjnie”. Trio Kuby Więcka z niezwykłą umiejętnością i starannością wykorzystuje różne gatunki muzyczne (elektronika, hip-hop, folk, hinduska technika konnakol). Warto zaznaczyć, że nad efektem końcowym płyty pracował Seigen Ono, znany ze współpracy m.in. z Ryuichym Sakamoto i Keithem Jarretem

Kuba Więcek – saksofon
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja

Silesian Jazz Festival Orchestra „JAZZ HITS!!!”

Największe „przeboje” w historii jazzu w nowych aranżacjach Pawła Tomaszewskiego, w wykonaniu wybitnych polskich instrumentalistów z okazji 50-lecia Instytutu Jazzu AM w Katowicach.

Ambasador Jazzu

Nagrodę „Ambasadora Jazzu” przyznajemy tym osobom, które swoim talentem udowadniają, że nie można sobie wyobrazić świata bez muzyki, a muzyki bez jazzu. Osobom, których pasja wprawia w ruch innych. Osobom, które twórczo rozwijają nie tylko cały gatunek, ale przede wszystkim inspirują całe rzesze muzyków (zarówno zawodowych, jak i nieprofesjonalnych)

 

Pokaż na mapie

Top